Pisałem ostatnio sporo o aktualizacji jednego z najlepszych moim zdaniem edytorów grafiki rastrowej dla Mac, aplikacji Pixelmator . Zyskała ona ostatnio m.in. funkcję wektorowych kształtów oraz możliwość zmiany w taki właśnie kształty tekstu. Okazuje się, że program posiada także swoje drugie, ukryte oblicze. Jak donosi serwis OS X Daily , jednen skrót klawiszowy zmienia go w edytor grafiki wektorowej.

Wystarczy wcisnąć kombinację CMD+Shift+V, interfejs programu, przede wszystkim paleta narzędzi, zmieni się w typową dla prostego programu do grafiki wektorowej. Pixelmator to oczywiście jeszcze nie Ilustrator (nawet nie Photoshop, choć mi wystarcza aż nadto) ale do tworzenia prostej grafiki wektorowej w zupełności wystarczy.

Ten prosty skrót klawiszowy pozwala szybko i przede wszystkim w prosty sposób przechodzić od pracy nad grafiką rastrową na wektory. Świetne rozwiązanie. Jeszcze bardziej lubię ten program.

Pixelmator dla Mac dostępny jest w App Store w cenie 13,99 €.

Pixelmator w Mac App Store

Źródło _ OS X Daily_.


Z okazji zbliżającego się Dnia Mamy dla wszystkich czytelników naszego portalu Sklep MyApple przygotował specjalny 12% rabat na wszystkie etui i szyby sprzedawane w sklepie. Wystarczy w koszyku zaznaczyć: „Posiadam kod rabatowy” i wpisać kod: `DlaMamy`. Kod jest ważny do 27 maja 2019 roku.