Kilka miesięcy temu, jeszcze na MacKozer.pl opisywałem oficjalną aplikację Ceneo.pl. Całkiem niedawno w App Store pojawił sie kolejny program pod znakiem tego serwisu - Ceneo Moda dla iPada.

Nie jestem strojnisiem, nie przeglądam żurnali z modą. Przyznam, że są to dla mnie zupełnie obce rewiry. No bo pod względem ubioru jestem twardy i stały niemalże jak beton. Czarna koszulka, czarne lub niebieskie jeansy i ewentualnie bojówki, a do tego glany lub jakieś buty sportowe, też koniecznie czarne. Trudno jest mi zatem ocenić zawartość merytoryczną tego katalogu - czy oferowane produkty są ładne czy nie. Przyznam jednak, że znalazłem w nim też kilka rzeczy dla siebie - kilka bojówek, zarówno spodni jak i kurtek, które być może zamówię sobie właśnie przez tę aplikację i chyba dlatego dostała ode mnie szansę i zdecydowałem się o niej napisać.

Ceneo Moda pozwala na wyszukiwanie po poszczególnych kategoriach (np. odzież męska, spodnie itd). Możemy także dodać jakiś produkt do ulubionych, czy przejść do sklepu.

Aplikacja wygląda bardzo ładnie. W istocie przypomina katalog, a animacje przerzucania stron sprawiają wrażenie, że jest to prawdziwy e-book otworzony iBooks. Z racji, że podstawą są tutaj materiały fotograficzne, ładowanie poszczególnych stron, zwłaszcza zdjęć, trwa chilę i zajmuje około 10 sekund. Czasem mam wrażenie, że program wyraźnie zwalnia. Nie wiem, czym jest to spowodowane.

Jeśli lubicie modę i stoicie przed perspektywą zakupów, a przy okazji macie iPada, to Ceneo Moda wydaje się ciekawą propozycją. Zwłaszcza, że aplikacja dostępna jest za darmo.

Ceneo Moda w App Store