Localscope , jedna z lepszych aplikacji dla iPhone'a serwująca informacje z popularnych serwisów o tym, co znajduje się w okolicy, wróciła właśnie do wersji płatnej. Przez ostatnie kilka miesięcy oferowana była w modelu freemium (za darmo z mikropłatnościami odblokowującymi jej różne funkcje). Co ważne, osoby, które pobrały aplikację za darmo, mogą się cieszyć obecnie pełną, płatną wersją.

Localscope, to jak sama nazwa wskazuje, rodzaj lokalnej wyszukiwarki, określającej nasze położenie za pomocą odbiornika GPS. Program wyszukuje informacje na temat okolicy w wielu serwisach, poczynając od Instagram, Panoramio, Flickr, Picassa, Yelp, Twitter, Facebook, LinkedIn, Wikipedia, Wikimapia, Google+, Yelp, Factual, Qype, YouTube i kilka innych.

W zależności od tego jaki serwis wybierzemy pojawi się inna lista wyników. Przy każdym z miejsc zobaczymy aktualizowaną na bieżąco ikonę kompasu, z igłą wskazującą kierunek, oraz odległością do danego miejsca.

http://farm8.staticflickr.com/7051/8688114025\_e2b4c8042d\_o.jpg

Wyniki możemy przeglądać w postaci listy, mapy, a także jako rzeczywistość rozszerzoną, w której na obraz z kamery nakładane są markery wskazujące różne miejsca w okolicy.

Interesujące nas miejsca możemy dodać do systemowych przypomnień, które także możemy przeglądać bezpośrednio w Localscope. Mamy też możliwość podejrzenia trasy do wybranej lokalizacji w systemowej aplikacji Mapy, w Google Maps lub jakiejkolwiek nawigacji, jeśli tylko mamy ją zainstalowaną.

Localscope dla iPhone'a w App Store w cenie 1,79 €.

Localscope w App Store