O oficjalnej aplikacji dla iOS popularnego serwisu blogowego Tumblr pisałem przynajmniej kilka razy jeszcze na mackozer.pl. Program niedawno został zaktualizowany i zyskał kilka funkcji, które ucieszą jego użytkowników i jedną, z której raczej nie będą oni zadowoleni.

Zacznę może od złych wiadomości. Najnowsza aplikacja Tumblr dla iPhone'a i iPada wyświetla teraz reklamy. Nie są specjalnie natrętne. Są to po prostu wpisy sponsorowane, wyglądem nie różniące się specjalnie od innych, publikowanych na blogach, które obserwujemy. Różnią się oczywiście treścią, choć nie jest z nią aż tak źle.

Dobrą wiadomością jest na pewno możliwość wysyłania wpisów do popularnych serwisów, jak Instapaper i Pocket (mi brakuje Readability), a więc archiwów rzeczy do przeczytania czy przejrzenia na później.

Mamy teraz także możliwość dzielenia się znalezionymi przez nas wpisami na Twitterze i Facebooku. Aktualizacja przyniosła także kilka mniejszych usprawnień, jak ułożenie listy obserwowanych blogów w porządku alfabetycznym.

Posiadam kilka blogów w serwisie Tumblr, choć przyznam, że niezbyt często je aktualizuję. Przede wszystkim jednak Tumblr to dla mnie kolejne świetne źródło dobrej fotografii. Obserwuję tam różnego rodzaju fotograficzne blogi dziennikarskie (np. fotojournalismus), National Geographic Magazine i agencji kosmicznej NASA.

Tumblr dla iPhone'a i iPada dostepny jest za darmo.

Tumblr w App Store