Opisywałem już na MyApple świetne aplikacje albumowe wydawane przez Fotopedię. Co kilka tygodni albo miesięcy w App Store pojawia się kolejny program zawierający fotografie z jakiegoś regionu świata. Zdniem Fotopedii każdy z nas może tworzyć ciekawe reportaże, z czym trudno się nie zgodzić. Od wczoraj w App Store możecie znaleźć aplikację dla iPada o nazwie Fotopedia Reporter , będącą agregatorem i przeglądarką reportaży stworzonych przez innych użytkowników programu i serwisu społecznosciowego dla profesjonalnych reporterów i amatorów, takich jak ja.

Fotopedia Reporter to w pewnym sensie projekt bazujący trochę na idei Instagram. Mamy więc dedykowaną aplikację i serwis społecznościowy, w którym każdy może nie tyle dodać zdjęcie, ale stworzyć cały reportaż z tytułami, opisami zdjęć, a nawet mapą z naniesionymi miejscami, które pojawiły się na fotografiach. Nie znajdziemy jednak tutaj filtrów upiększających, bo przecież nie o to tutaj chodzi.

Użytkownicy mogą dodawać się do obserwowanych, komentować i oceniać reportaże. Najciekawsze i najpopularniejsze są wyróznione w zakładkach Featured i Popular. Jest też zakładka dla wszystkich nowych reportaży.

Aplikacja dla iPada pozwala zarówno na przeglądanie reportaży, dodawanie ich do ulubionych i komentowanie, jak i tworzenie własnych.

Przeglądam dostępne reportaże i na razie nie mam powodu do narzekania. Wszystkie są ciekawe, a zdjęcia najwyższej jakości. Stworzony przeze mnie naprędce reportaż wyróżnia się niestety na tym tle zdecydowanie gorszymi zdjęciami.

Reportaże poukładane są także w kategorie, pod wzgledem regionów świata, krajów, a także oznaczone tagami. Dzieki temu łatwo wyszukacie te dotyczące konkretnego miejsca na ziemi, jeśli tylko zosały opublikowane w tym serwisie i aplikacji.

Dodatkowo możemy je przeglądać i dodawać poprzez przeglądarkę web. Niestety na obecnym etapie są pewne problemy z poprawnym wyświetlaniem interfejsu, zwłaszcza w kreatorze reportaży. Tak czy inaczej, to świetna inicjatywa i bardzo dobry program. Najlepsze są jednak same zdjęcia.

Program Fotopedia Reporter dla iPada dostępny jest w App Store za darmo. Polecam!

Fotopedia Reporter w App Store