Dzisiaj na blogu sporo uwagi poświęciłem świetnemu skądinąd programowi Twitterrific, przedstawiając go jako alternatywę i silną konkurencję dla Tweetbota, a już kilka godzin później doczekaliśmy się aktualizacji tego ostatniego. Przynosi ona kilka nowości, jednak najważniejszą i chyba najbardziej rewolucyjną jest nowa multimedialna linia czasu, w której wyświetlane są tylko te tweetnięcia, zawierające filmy i obrazki.

W tym widoku program przypomina bardzo społecznościowe aplikacje fotograficzne, np. Instagram. Przełączanie pomiędzy tradycyjną linią czasu a tą zawierającą tylko multimedia odbywa się poprzez nową belkę na szczycie każdej z nich. Znajdziemy tam także bardzo przydatną funkcję, wyszukiwania w naszej linii czasu (a więc tylko wśród tweetnięć i retweetów osób, czy generalnie kont, które obserwujemy).

Wśród mniejszych nowości wspomnieć wypada o informacji o ilości retweetnięć w widoku szczegółowym danej wiadomości. Naprawiono także podgląd obrazów opublikowanych w Instagram.

Przypomnę tylko, że Tweetbot to moim zdaniem najlepszy klient Twittera dla całego ekosystemu Apple, poczynając od iPhone'a, przez iPada, a na Maku kończąc. Program oferuje m.in szczegółowe informacje o każdej z wiadomości, podgląd profilów z możliwością przeglądania list obserwujących i obserwowanych. Wyświetlanie całych wątków (nie ważne od której wiadomości zaczęliśmy czytać), możliwość wyciszania użytkowników czy tweetnięć zawierających określone słowa kluczowe lub tagi.

Program dostępny jest w dwóch osobnych wersjach dla iPhone'a i iPada (oraz wersji dla Mac, która nie doczekała się jeszcze takiej aktualizacji).

Tweetbot dla iPhone'a w App Store

Tweetbot dla iPada w App Store