iPad i iPhone to urządzenia, które obok tradycyjnych książeczek dla dzieci, drewnianych klocków stanowią nieodłączny już element wychowania i edukacji jednego z moich synów. Wśród twórców jednych z najlepszych aplikacji dla dzieci właśnie, wyróżnia się firma Toca Boca. Ich edukacyjne gry zostały docenione także przez Apple. Na iPadzie, z którego korzysta mój syn jest sporo aplikacji tego studia. Jedną z nich jest Toca House .

Toca House to edukacyjna gra w dom. Dziecko wykonuje różne zadania związane z utrzymaniem domu w należytym porządku. Są to m.in. odkurzanie, czy zmywanie podłogi. Jest pranie, prasowanie zmywanie talerzy itp.

Wszystko to przedstawione jest w sposób bardzo ładny. Nie ma tutaj lipy. Widać, że graficy przykładają się do swojej pracy, co nie zawsze można powiedzieć o programach dla dzieci.

W Toca House znalazło się w sumie 19 prostych gier, które mają bardziej pomóc, niż same nauczyć dbania o porządek w mieszkaniu czy domu. Trzeba pamiętać, że iPad czy iPhone nie może zastąpić nas, rodziców.

Toca House nie jest pozycją nową. Wspominam o tym programie głównie dlatego, że dzisiaj, 2 kwietnia, z okazji Światowego Dnia Autyzmu, dostępny jest za darmo. Jeśli jesteście rodzicami i Wasze małe dzieci bawią się czasem iPadem czy iPhonem to jest to pozycja moim zdaniem obowiązkowa. Jutro program pewnie znowu będzie płatny.

Toca House dla iPhone'a i iPada w App Store .