Przy odwlekaniu odchudzania każda wymówka jest dobra. Jeśli ktoś naprawdę nie chce wysilić się by zrzucić zbędne kilogramy, ten tak naprawdę nigdy tego nie zrobi. Z drugiej strony silną wolę warto umacniać, do tego właśnie służy aplikacja Weight Record dla iPhone'a.

Program ten to swego rodzaju notatnik i dziennik, w którym notujemy naszą wagę, a ta przedstawiana jest na wykresie. Jak przystało na dziennik znajdziemy w nim kalendarz, dzięki któremu szybko znajdziemy interesujący nas dzień. Weight Record dodatkowo obliczy nasz indeks masy ciała i pokaże nam jak nasza waga zmieniła się względem dnia poprzedniego.

Obrócenie iPhone'a poziomo wyświetli wykres, przedstawiający progresję wagi na całym ekranie.

Z górnej krawędzi ekranu możemy dodatkowo wysunąć panel pokazujący naszą aktualną wagę, statystyki jej przyrostu lub spadku oraz pasek postępu do wyznaczonego celu (w moim przypadku to 100 kg).

Aby wprowadzić wagę wystarczy stuknąć w licznik i przesuwając skalę ustawić odpowiednią wartość. pozostaje jeszcze raz stuknąć w licznik by zatwierdzić zmianę.

Dodatkowo mamy także możliwość nagrania krótkiej notatki głosowej, w której możemy wyjaśnić nagłą zmianę naszej wagi w górę lub w dół (mi po świętach zawsze skacze do góry). Brakuje mi jednak możliwości dodania notatki tekstowej, zajmującej znacznie mniej miejsca niż nagranie audio.

Przy pierwszym uruchomieniu programu użytkownik przechodzi prostą rejestrację, polegającą na podaniu swojej płci, wzrostu, aktualnej wagi i tej, do której dąży.

Jestem pod wielkim wrażeniem interfejsu graficznego tego programu. Niestety to, czy faktycznie stracę na wadze nie zależy od niego, a od mojej własnej siły woli, a z tym bywa niestety różnie.

Weight Record dla iPhone'a w App Store w cenie 0,89 € .