Na fali zdobywających popularność kręgów znajomych dobrze znanych z usługi Google+ powstaje nowy serwis społecznościowy CircleMe. Serwis nie wyszedł jeszcze z fazy beta, ale już pokazuje swój ząb.

Idea CircleMe jest prosta. Cały świat kręci się wokół Ciebie. Posiadając konto na CircleMe zaczynamy gromadzić wszystko co lubimy i wszystkich w jednym miejscu. Kręgi znajomych łączą się z naszymi tworząc matematyczną część wspólną. Tą częścią są nasze wspólne zainteresowania, osoby które lubimy czy śledzimy, słuchana muzyka, etc.
CircleMe na pierwszy rzut oka przypomina opisywany przeze mnie niedawno serwis about.me, jednakże podobieństwa kończą się na layoucie naszej strony. CircleMe wykracza daleko poza Like It Facebooka i wzoruje się na Circle Google+.
Jak w każdej sieci społecznościowej tak i tutaj możemy tworzyć wpisy, dodawać zdjęcia, komentować czy zapraszać do siebie inne osoby. Dodając do swojego profilu jakieś zainteresowanie serwis pokazuje nam osoby "neighbors" o podobnych preferencjach.

CircleMe na razie umożliwia import naszych zainteresowań z serwisów Facebook, Foursqare i Netflix. Lista dostępnych ma być dużo dłuższa. Przypomnę, że słowo zainteresowanie tutaj ma dużo większe znaczenie. I tak dla przykładu przenosząc do CircleMe "zainteresowania" z Facebooka serwis pokaże nam np. książki, filmy, muzykę jaką lubimy, ale także portale subskrybowane na Facebooku oraz naszych znajomych.
Sam design CircleMe też stoi na wysokim poziomie. A konfiguracja profilu umożliwia dosyć dużą personalizację poprzez wybór tła, zmianę szaty kolorystycznej i czcionek.

W tej chwili aby uzyskać dostęp do CircleMe wymagane jest:

  • posiadanie znajomego na Facebooku, który ma konto w CircleMe

  • wpisanie się na listę oczekujących

  • otrzymanie zaproszenia od kogoś mającego konto na CircleMe

Posiadam kilka lub kilkanaście zaproszeń na CircleMe (nie wiem ile pozwoli mi ich wysłać serwis), jeżeli ktoś będzie chętny proszę pisać swoje maile w komentarzach na blogu.