W AppStore znajdziemy pełno aplikacji do wysyłania pocztówek zarówno tych tradycyjnych jak i elektronicznych. Osobiście bardzo lubię tego typu programy. W AppStore pojawił się właśnie ePostCard . Aplikacja pozwala na wykonanie spersonalizowanej pocztówki z dostępnych w naszej galerii fotografii lub wykonanych bezpośrednio aparatem.

Program posiada wiele styli zmieniających nasze zdjęcie w starą oldschoolową kartkę pocztową. Niestety style są płatne i tylko cztery z nich możemy pobrać za darmo. Następny download styli wiąże się opłatą. I tak za jeden styl zapłacimy $0,99 za cztery $2,99 i wreszcie za osiem $4,99.
Po wyborze stylu, przystępujemy do kustomizacji naszej kartki. Program odczytuje dane lokalizacyjne dołączone do fotografii i podpowiada nam przykładowy opis kartki. Opis ten możemy edytować i zmienić. Dostępne są różne kroje czcionek, ich wielkość i kolor.

Po przygotowaniu awersu pocztówki przystępujemy do zmian na jej rewersie. Tutaj możemy dodać tekst z życzeniami/pozdrowieniami, adresata, znaczek i opis widoku na pocztówce. Ten ostatni program stara się dobrać wg lokalizacji i tak np. kiedy zdjęcie które załączyłem na awersie przedstawiało Poznański Stary Rynek z Ratuszem program zaproponował mi dołączenie informacji o Ratuszu. Fajna rzecz dodająca smaczku aplikacji.

Po przygotowaniu naszej kartki pocztowej możemy ją wysłać mailem lub zapisać w galerii zdjęć telefonu.

ePostCard dostępny jest w AppStore w cenie $1,99

Źródło:
PR