W sieci pojawiła się nowa usługa SocialFolders. Zasada działania jest analogiczna do Dropboxa.
Usługa jak na razie jest w fazie beta oraz dostępna przez system zaproszeń. Po otrzymaniu zaproszenia dostajemy link do aplikacji klienckiej oraz rejestrujemy się w portalu.

Czym różni się SocialFolders od innych tego typu serwisów? Jest on dedykowany do archiwizacji i synchronizacji naszych plików przechowywanych w różnych serwisach społecznościowych. Podłączenie do danego serwisu otrzymujemy automatycznie po autoryzacji aplikacji. Synchronizacja wykonywana jest automatycznie. W tej chwili obsługiwanymi serwisami są: Facebook, Flickr, Picasa, Google Docs, Instagram, YouTube, Box i Photobucket. Niedługo także Twitter, Evernote, MySpace i wiele innych.
Dodatkowo za darmo dostajemy przestrzeń 5 GB na dane przechowywane online.

Aplikacja kliencka dostępna jest na platformę Mac OS X i Windows. Po zainstalowaniu w systemie Mac program umożliwia dostęp do wszystkich naszych plików z pozycji Findera. Miłym dodatkiem są ikony z logo danego serwisu.

SocialFolders jest ciekawym projektem rozwijającym się w szybkim tempie. W tej chwili brakuje oczywiście obsługi wszystkich liczących się portali społecznościowych oraz aplikacji na urządzenia mobilne.

Na marginesie zaproszenie otrzymałem po jednym dniu od chwili wyrażenia chęci przystąpienia do projektu.

Źródło:
PR