Prowadząc blog, serwis czy sklep on-line wcześniej czy później zapragniemy poznać szczegółowe dane dotyczące ruchu na naszej stronie. Z pomocą przychodzi narzędzie Google Analytics. Dane uzyskane z Google Analytics wykraczją daleko poza oczekiwania większości właścicieli stron www. A co jeżeli nie mamy dostępu do komputera? W AppStore mamy do wyboru kilka programów wykorzystujących statystyki Google Analytics, ale według mnie najbardziej rozbudowana jest aplikacja Analytics Pro.

Program korzysta z API Google Analytics. Dzięki niej otrzymamy dostęp do wszystkich informacji wersji webowej.

Analytics Pro potrafi obsłużyć wiele kont i profili Google, generuje wszystkie dostępne wykresy i mapy. Wszystkie raporty możemy wyeksportować do plików pdf i txt lub wydrukować za pomocą AirPrint.
Nawigacja po programie jest bardzo intuicyjna a przechodzenie między opcjami jest płynne.
Statystyki uporządkowane są od najprostszych do najbardziej zaawansowanych i szczegółowych. Możemy sprawdzić podstawowe informacje o liczbie wizyt w dniu dzisiejszym, wczorajszym i w ciągu tygodnia lub skonfigurować je wg naszych upodobań.
Analytics Pro pozwala na dostęp do wyszukanych infomacji takich jak odwiedziny z kontynentów, krajów, miast. Jakimi językami posługują się osoby odwiedzjące naszą witrynę, jakich przeglądarek używają, systemów operacyjnych czy nawet rozdzielczości ekranu i jego głębi koloru.
To oczywiście nie wszystko. Chcesz wiedzieć jaką wersję javy czy flasha używają Twoi odwiedzający czy słów kluczowych? Analytics Pro Ci to umożliwi.

Większość tych egzotycznych danych jak już wspomniałem nie będzie nam potrzebna natomiast ilość wizyt, czas jaki poświęcają odwiedzający na przebywanie na Twojej stronie czy które wpisy/strony cieszą się największym zainteresowaniem będą bardzo pomocne.
Cena Analytics Pro jest dosyć wysoka jak na aplikacje z AppStore jednakże uważam, że warto zainwestować te pieniądze.

I na koniec pytanie.
Czy prowadząc swoją stronę używacie Google Analytics?

Analytics Pro dostępne jest w AppStore w cenie $5.99.