Jako, że to pierwszy mój post na blogu, to się ze wszystkimi przywitam, więc: cześć wszystkim! Napiszę może coś o blogu: Blog będę prowadzić głównie na temat Jailbreaku, Cydii, aplikacji z Cydii, iOS 5 oraz wszystkich inny ciekawostek na temat iPhonów, iPodów i iPadów. Skoro już się przywitaliśmy, może przejdziemy to tematu wpisu: ciekawych programów z CydiaStore.

Zaczniemy od aplikacji stworzonej specjalnie dla iOS 5 - UISettings. Jest to odpowiednik znanego SBSettings z starszych wersji iOS. Oczywiście nie jest jeszcze tak rozbudowany jak jego poprzednik, jednak udostępnia takie funkcje jak: Wyłączanie, Restartowanie, Respring, Włączanie i wyłączanie Wi-Fi, Bluetooth, GPS, Trybu Samolotowego, zmianę poziomu jasności ekranu oraz głośności telefonu oraz wchodzenie do Safe Mode. W aktualnej wersji - 5.1-16 - wszystko działa stabilnie i nie powoduje błędów. Jako, że jest to beta, opiszę część zmian od wersji 5.1-1:
- Naprawiono błąd powodujący wprowadzenie iPhone w Safe Mode przy użycia którejkolwiek funkcji aplikacji.
- Poprawiono miejsce podpisów pod ikonami.
- Zmieniono wygląd ikon
- Skrócono okres reakcji przy próbie uruchomienia jakiejkolwiek funkcji aplikacji.
Zapewne znajdą się inne zmiany, jednak te są najbardziej zauważalne.

Teraz chciałbym wam opisać aplikację starszą, jednak nie mniej ciekawą - FolderEnhancer. Zdaje sobie sprawę, że większość osób ją zna, jednak chciałbym ją przedstawić nowszym użytkownikom iUrządzeń. Jak nazwa wskazuje jest to rozszerzenie do systemowych folderów. Główne zalety to możliwość ominięcia dwóch ograniczeń, które są w iOS: Można dodać do folderu inny folder, oraz nie ma ograniczenia co do ilości ikon w nim zawartych. Jednak nie są jedyne funkcje tej aplikacji, umożliwia zmianę tła folderów, przyśpiesza ich otwieranie czy umożliwia tworzenie takich samych ekranów jak na ekranie początkowym.

Na dzisiaj to tyle. Jeżeli seria się spodoba, postaram się umieszczać takie wpisy raz w tygodniu. Konstruktywna krytyka zawsze mile widziana ;)

*------- Akrualizacja -------*

Na moim blogu została umieszczona ankieta jak często i czy w ogóle ma się taka seria pokazywać: http://blog.ibreak.pl/
Oczywiście wszystkie Newsy będą pojawiały się i tutaj i na moim blogu.