Około 80 % informacji o otaczającym świecie dociera do nas za pośrednictwem wzroku. Czy wiesz, że godzina spędzona przed monitorem to 5,000 ruchów gałek ocznych? Szacuje się, że przeciętny polski internauta spędza ponad 5 godzin na dobę przed monitorem komputera. Dodatkowo ¾ polskich internautów w wolnym czasie ogląda telewizję. To wysiłek dla naszych oczu większy, niż są w stanie znieść. Dlatego coraz częściej odczuwamy ich zmęczenie i podrażnienie. Wszystkiemu „winne” są nasze łzy, które zdrowym i wypoczętym oczom gwarantują komfort patrzenia. Cieniutka ich warstwa znajduje się zawsze na naszych oczach: odżywia i dotlenia powierzchnię oka, zapobiega infekcjom i wpływa na ostrość widzenia.

<!--

Hyabak
-->

Taką odżywczą i ochronną dla naszego oka obecność łez zapewnia odruch mrugania. Tymczasem wpatrywanie się w monitor czy ekran powoduje obniżenie częstości mrugania: zamiast 20-25 razy na minutę mrugamy nawet tylko 1-2 razy! Oko nie jest zwilżone dostatecznie łzami i w efekcie powierzchnia gałki ocznej nadmiernie wysycha. Bardzo szybko zaczynamy odczuwać zmęczenie i podrażnienie oczu, które z czasem narasta.
I wtedy na pomoc przychodzi HYABAK (wymawiaj "hjabak") - krople do oczu, które szybko przyniosą ulgę w przypadku zmęczenia oczu, nadmiernego łzawienia, uczucia podrażnienia lub pieczenia, swędzenia powiek, wrażenia piasku lub ciała obcego pod nimi. HYABAK jest szczególnie zalecany w przypadku noszenia soczewek kontaktowych i można go nabyć w aptekach bez recepty.

HYABAK jest sponsorem konkursu , który polega na udzieleniu odpowiedzi na dwa pytania poniżej:

1) Dlaczego warto dbać o oczy?
2) Czy krople HYABAK są bezpieczne i dlaczego tak/nie?
Podpowiedzi możesz szukać na stronie internetowej www.hyabak.pl
Odpowiedzi należy umieścić w komentarzu do tego wpisu do 24 X 2010.

Autor bloga wraz z przedstawicielem firmy Thea - producenta kropli HYABAK - wybiorą 10 osób, które zostaną nagrodzone zestawami HYABAK (kosmetyczka zawierające krople, okulary żelowe, film edukacyjny) .
Regulamin konkursu

Aktualizacja:
Osoby otrzymujące nagrody to typy iGor S., pitexlatex, rudy211, hubiii, syrakuz, danny24, Quatrix, Krukct, paolcia oraz chip.

Dodatkowo użytkownik DiegoRamirez za zaangażowanie i kreatywność został zaproszony przez firmę Thea (producenta kropli Thea) do udziału w programie testerskim - http://hyabak.wordpress.com/

Gratulujemy!
Zwycięzców proszę o podanie do mnie na PW adresów do wysyłki nagród.

W załączniku również zalecenia dla użytkowników komputerów.