Apple ogłosiło właśnie daty premiery nowych iPhone'ów w kolejnych 36 krajach świata, w tym i w Polsce. Nad Wisłą iPhone'y 6 i 6 Plus pojawią się w piątek 24 października.

W przesłanym komunikacie prasowym Apple opublikowało szczegółową rozpiskę terminów premier w bieżącym miesiącu. I tak w najbliższy piątek 17 października nowe iPhone'y pojawią się w Chinach, w Indiach i w Monako. Na czwartek 23 października zaplanowana jest ich premiera w Izraelu. Od 24 października iPhone'y 6 i 6 Plus kupić będzie można nie tylko w Polsce, ale także w Czechach, Francuskich Indiach Zachodnich, na Grenlandii, Malcie, a także w Republice Południowej Afryki i na wyspie Reunion.

Na ostatnie dwa dni października zaplanowano premierę w Bahrajnie, Kuwejcie, Albanii, Bośni, Chorwacji, Czarnogórze, Estonii, Grecji, na Węgrzech, Islandii, w Kosowie, Litwie, Łotwie, Makao, Macedonii, Meksyku, Mołdawii, Serbii, w Korei Południowej, Rumunii, Słowacji, Słowenii, Ukrainie i Tajlandii.

Wspomnieć wypada, że plotki początkowo mówiły o możliwej premierze 3 października. Później jednak pojawiły się informacje o terminie premiery gdzieś pomiędzy tą datą, a 24 października właśnie.

Źródło: _ Apple_