iWork.com to darmowy serwis udostępniony przez Apple w styczniu 2009 roku. Pozwala on na dzielenie się dokumentami stworzonymi za pomocą programów pakietu iWork (zarówno na komputerach Mac jak i na iPadzie), udostępnianie ich, dodawanie komentarzy oraz przechowywanie plików. Dziś pojawiła się spora aktualizacja.

Apple wprowadziło możliwość odtwarzania prezentacji Keynote bezpośrednio w iWork.com. Dzięki zastosowania do tego celu technologii HTML5 funkcją tą będą mogli się cieszyć nie tylko posiadacze komputerów Mac czy PC, ale również użytkownicy iPadów, iPhone'ów oraz iPodów touch. Dodatkowo użytkownicy Safari będą mogli zobaczyć 21 animacji w Keynote (nieobsługiwane efekty są zastępowane innymi). Pozostałe przeglądarki mogą nie obsługiwać wszystkich tak dobrze. Ponadto w prezentacjach odtwarzany jest również dźwięk i wideo, działają również hiperłącza.

Przypominamy, że serwis iWork.com jest obecnie jedynie w fazie beta. Mimo tego oferuje sporą funkcjonalność, którą doceni większość mniej wymagających użytkowników. Otrzymujemy za darmo 1GB miejsca na przechowywanie dokumentów, limitu tego nie można jednak w żaden sposób powiększyć. Stanie się to możliwe prawdopodobnie dopiero z prezentacją ostatecznej, pozbawionej dopisku beta, wersji iWork.com.

Pozwiązane artykuły:
Duży update pakietu iWork