Każdy nowy iPhone prezentowany jest w czerwcu. Premiery urządzeń Apple poprzedzone są zwykle licznymi spekulacjami oraz mniej lub bardziej wiarygodnymi przeciekami. Nigdy jednak nie zdarzyło się, by informacje dotyczące kolejnej wersji telefonu pojawiły się tak daleko przed jego domniemaną prezentacją.

Serwis Boy Genius Report opublikował wideo, na którym prezentowane są części telefonu bliźniaczo podobnego do iPhone'a 4. Konstrukcja różni się jedynie kilkoma detalami. Pierwszą, a zarazem najbardziej rzucającą się w oczy różnicą jest nieco odmienna konstrukcja metalowej ramki, będącej anteną telefonu. Boczne przyciski zostały nieco podniesione, natomiast przecięcia obudowy znajdują się w nieco innych miejscach. Drugim istotnym szczegółem jest różna długość taśm odpowiedzialnych za dźwięk. W przypadku domniemanej piątej generacji iPhone'a jest ona znacznie większa. Poza tym środkowa część telefonu różni się kilkoma otworami oraz większą ilością śrubek mocujących. Szczegółowy opis znajdziecie na filmie opublikowanym przez serwis:

Jest zdecydowanie za wcześnie, by mówić o następnej generacji telefonu. Bardziej prawdopodobne jest to, że do redakcji Boy Genius Report trafiły części czwartej generacji iPhone'a stworzonej na potrzeby sieci Verizon, pracującej w standardzie CDMA. Zastanawiająca jest jednak obecność gniazda na kartę microsim, która nie jest potrzebna do działania w sieci tego typu. Możliwe, że nowa wersja telefonu Apple będzie obsługiwała zarówno sieci CDMA jak i GSM. Póki co i tak są to tylko spekulacje.

Źródło: Boy Genius Report