Kilka tygodni temu Apple oficjalnie podało do wiadomości, że Mac App Store rozpocznie swoją działalność 6. stycznia 2011 roku. Dzisiaj serwis The Loop donosi, że otwarcie najnowszego internetowego sklepu firmy z Cupertino będzie miało miejsce jutro, dokładnie o godzinie 12:00 ET, czyli o 18:00 czasu obowiązującego w Polsce.

Mac App Store będzie dostępne w aż 90 krajach, jednak wciąż nie znamy ich dokładnej listy. Sklep będzie oferował aplikacje dla komputerów Mac. Pod względem funkcjonowania i struktury ma w dużej mierze przypominać App Store. Oferowane będą zarówno aplikacje płatne, jak i darmowe. Cała zawartość sklepu będzie podzielona na odpowiednie kategorie (np. Gry, Narzędzia), co ma ułatwić przeglądanie programów.

Mac App Store ma na celu uatrakcyjnić deweloperom platformę komputerową firmy Apple. Czy spełni się w swojej roli? Przekonamy się już w najbliższych miesiącach.

Aktualizacja: Mac App Store już jest, dyskusja tutaj: https://myapple.pl/content/928-update-osx-10\_6\_6-mac-app-store-juz-dostepny.html

Źródło: The Loop, MacRumors