Apple poinformowało na swoich stronach, że sprzedaż nowej wersji AppleTV jeszcze w tym tygodniu sięgnie miliona sztuk. To pierwsze oficjalne potwierdzenie sprzedaży tego produktu.

Poprzednia, droższa wersja AppleTV z wewnętrznym dyskiem twardym nie cieszyła się wielką popularnością, o czym świadczy brak informacji o wielkości sprzedaży. Z nowym produktem jest inaczej - tanie (99 USD) urządzenie pojawiło się w ofercie pod koniec września 2010 roku, co oznacza, że na sprzedaż miliona sztuk potrzebowało niecałych 3 miesięcy.

Przez pierwsze 3 tygodnie sprzedano ich 250 tysięcy.

Apple TV posiada standardowo wbudowane Wi-Fi b/g/n, złącza HDMI, Ethernet, Micro-USB oraz optyczne wejście audio. Sercem produktu Apple jest procesor A4, znany już z iPhone 4 i najnowszego iPoda touch czwartej generacji. Nowy model jest niewiarygodnie mały - jego wymiary to jedyne 23 x 98 x 98mm.

Najnowsze Apple TV skupia się na technologii strumieniowania, dzięki czemu nie musi posiadać nośnika danych. Dzięki tej technologii można prawie natychmiast oglądać wypożyczony film bądź serial telewizyjny. Wypożyczenie serialu w HD kosztuje jedynie 99¢.

Bardzo przydatną nową funkcją będzie także możliwość strumieniowania plików wideo, muzyki i zdjęć z iTunes do Apple TV.

Źródło: Apple