Na oficjalnej stronie Apple znaleźć możemy podstronę z plikami do pobrania dla systemu Mac OS X. Dzisiaj firma z Cupertino poinformowała, że już wkrótce dział ten przestanie istnieć, a jego zawartość zostanie przeniesiona do, niebawem rozpoczynającego swoją działalność, internetowego sklepu Mac App Store.

Zarejestrowani deweloperzy otrzymali następującą wiadomość e-mail:

Dziękujemy za wkład w uczynienie strony z plikami dla Mac OS X „Mac OS X Download site”] świetnym miejscem dla aplikacji, które oferują użytkownikom nowe sposoby pracy, zabawy, nauki oraz tworzenia na komputerach Mac.

Ogłosiliśmy niedawno, że 6. stycznia 2011 roku [sklep internetowy] Mac App Store zostanie otwarty dla użytkowników na całym świecie, wprowadzając nowe, ekscytujące możliwości dotarcia do milionów klientów. Od czasu przedstawienia App Store w 2008 roku jesteśmy pod ogromnym wrażeniem wspaniałego wsparcia ze strony deweloperów oraz entuzjastycznego odzewu użytkowników. Teraz wprowadzamy rewolucyjne doświadczenia [sklepu] App Store do Mac OS X.

Wierzymy, że Mac App Store będzie najlepszym miejscem dla użytkowników do odkrywania, kupowania i pobierania Waszych aplikacji, dlatego od tej pory nie będziemy już oferować aplikacji na naszej stronie z plikami do pobrania „Mac OS X Download site”]. W zamian, począwszy od 6. stycznia, będziemy kierować użytkowników do Mac App Store w celu odkrywania szerokiej gamy aplikacji.

Takie posunięcie Apple było łatwe do przewidzenia. Nie od dziś znana jest niechęć Apple do istnienia dwóch usług (tudzież aplikacji), które mają podobne zastosowanie, a taka sytuacja niewątpliwie zaistniałaby w momencie jednoczesnego funkcjonowania sklepu Mac App Store i strony z plikami do pobrania na Apple.com.

Nie do końca oczywiste jest natomiast co stanie się z zawartością inną niż aplikacje, którą możemy jeszcze znaleźć na rzeczonej stronie.

Źródło: MacRumors, Apple