Gdy słyszymy hasło piłka nożna, a następnie iPhone, na myśl przychodzi nam zapewne Fifa lub Real Soccer. Obie te pozycje cechują się fachowym podejściem do tematu, twórcy postanowili oddać w nich wiernie wygląd rozgrywek i emocji im towarzyszących. Co jednak ma zrobić gracz, który nie oczekuje realizmu, a na pierwszym miejscu stawia sobie po prostu dobrą zabawę? Dziś chciałbym zaprezentować właśnie taką niezobowiązującą grę, luźno powiązaną z tematyką piłki nożnej - Pass Football, której autorem jest Sergii Kryzhanovskyi.

Na pierwszy rzut oka produkcja ta nie wyróżnia się niczym interesującym, sterujemy pięcioosobową drużyną, bramki nadal są dwie a piłka okrągła, czasu na pokonanie przeciwnika mniej, bo tylko trzy minuty, nie ma autów ani rożnych, nie możemy przekupić sędziego. Krótko mówiąc - jest to po prostu przeniesienie podwórkowych reguł na nasze telefony. W prawym rogu mamy przycisk pauzy, na górze wyświetla się czas i wynik. Ok, ale jak mamy kontrolować zawodników? To właśnie sterowanie jest najbardziej innowacyjnym elementem gry. Nasi podopieczni sami ganiają po boisku, jeśli wejdą w posiadanie łaciatej możemy poprzez dotykanie wybranych ludków wskazywać, do kogo ma trafić piłka. Strzały wyglądają bardzo podobnie, wystarczy pomacać ekran w wybranym miejscu. A jak to się ma w praktyce? O dziwo bardzo dobrze. Przeciwnik jest całkiem wymagający, musimy uważnie kierować kolejne podania. Strzały na bramkę również nie należą do najłatwiejszych. Ciekawostką jest fakt, że poziom trudności jest zależny od wyniku - jeżeli uzyskamy sporą przewagę nad przeciwnikiem, to stanie się on znacznie lepszy i będzi trudniej zdobyć kolejne bramki.

Mimo zastosowania dwuwymiarowej grafiki gra wygląda całkiem przyzwoicie, animacje są dobrze wykonane. Gorzej ma się udźwiękowienie, które jest po prostu ubogie. O ile dane jest nam usłyszeć odgłosy kopanej piłki, to już o muzyce możemy zapomnieć. Nie ma jej w menu, nie towarzyszy nam też podczas meczu. Może w kolejnych wersjach zostanie to poprawione, póki co jednak zmuszeni jesteśmy zdobywać kolejne gole w kompletnej ciszy, ponieważ gra nie umożliwia odtwarzania muzyki z iPod'a.

Gra kosztuje 0,99$, można pobrać ją tutaj.

**Uwaga! Dzięki uprzejmości twórcy gry mamy 4 kody na pobranie Pass Football działających w US App Store. Kody zostaną rozlosowane pomiędzy autorami najciekawszych komentarzy pod tym newsem. Konkurs trwa do 13. maja.

Konkurs zakończony, kody otrzymują:
robberpl
kugi
fabrykasnow89
gizmo_10

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, kody zostaną wysłane poprzez PW.**