W minionym tygodniu zdecydowanie najważniejszą informacją było podanie dokładnej daty premiery App Store dla komputerów klasy Mac. Już za dwa i pół tygodnia (6 stycznia 2011) wszyscy posiadacze komputerów Apple z zainstalowanym najnowszym aktualnie systemem Mac OS X, będą mogli dokonywać zakupów oprogramowania przez Mac App Store. Warto również zaznaczyć, że korzystać ze sklepu będą mogli obywatele aż 90. krajów, w tym najprawdopodobniej Polacy.

Plotki dotyczące nowych komputerów Mac nasilają się. Według ostatnich informacji serwisu Digitimes, Apple planuje odświeżyć zarówno linię komputerów stacjonarnych jak i laptopów jeszcze w pierwszej połowie 2011 roku. Spekulacje dotyczą czterech nowych wersji MacBooka Pro ze zmienionym designem i nową obudową, podobną do tej znanej z MacBooków Air.

Jak podaje agencja Reuters, Toshiba planuje zainwestować prawie 1,2 miliarda dolarów w nową fabrykę, która będzie produkować małe panele LCD. Co ważne, głównym odbiorcą sprzętu produkowanego przez japoński koncern ma być Apple.

W minioną środę Apple wypuściło aktualizację iTunes do wersji 10.1.1. Uaktualnienie nie wprowadza jednak żadnych nowości, usprawnia jedynie funkcjonowanie programu poprzez rozwiązanie kilku podstawowych problemów wynikających z braku dobrej współpracy ze sprzętem.

Według firmy analitycznej Piper Jaffray, jeśli sprzedaż Maków utrzyma się na podobnym poziomie, Cupertino sprzeda w trwającym właśnie kwartale od 4,1 mln do 4,2 mln Maków. Warto dodać, że sprzedaż Apple już poszła w górę: o 20% porównując pierwsze dwa miesiące kwartału tego roku i analogiczny okres roku poprzedniego.

Miniony tydzień przyniósł wszystkim fanom mobilnego gamingu bardzo wyczekiwaną premierę sequelu świetnego symulatora wyścigów samochodowych - Real Racing 2. Pierwsza część RR odniosła niesamowity sukces, dlatego tym bardziej warto zapoznać się z kontynuacją.

Jak wyliczył serwis AppModo, gra Infinity Blade, w cztery dni od premiery w sklepie App Store zarobiła 1,7 mln dolarów. To nowy rekord po tym jak Cut The Rope w pierwszych 10 dniach sprzedaży zarobiła ponad 1 milion dolarów. Osobom chętnym zapoznać się bliżej z grą Infinity Blade polecamy jej recenzję.