Kilka godzin temu w App Store zadebiutowała aplikacja do obsługi rachunku giełdowego w Domu Maklerskim mBanku - mDM for iPad.

Jest to pierwsza w Polsce zaprojektowana specjalnie dla iPada aplikacja pozwalająca na pełne zarządzanie rachunkiem maklerskim. Dla inwestorów giełdowych ceniących sobie mobilność takie rozwiązanie to bajka. Do tej pory korzystanie z rachunku maklerskiego przez urządzenia mobilne zawsze kojarzyło się z pewnym ograniczeniem, zawsze było coś czego nie można było zrobić na smartfonie, czy też na tablecie. Tymczasem aplikacja mDM for iPad oferuje w zasadzie pełen zakres funkcjonalności, który do tej pory był zarezerwowany tylko poprzez obsługę rachunku przez przeglądarkę na komputerze stacjonarnym lub laptopie.

Podstawowe funkcje aplikacji mDM for iPad dla klientów Domu Maklerskiego mBanku:
[LIST]
*]składanie zleceń na GPW, w innowacyjny oraz bardzo szybki sposób,
*]podgląd listy zleceń i transakcji,
*]modyfikacje zleceń,
*]podgląd notowań,
*]lista transakcji zawartych w trakcie sesji dla wskazanego instrumentu
*]pełnoekranowe wykresy,
*]prezentacja stanu rachunku oraz stanu posiadania walorów,
*]wizualizacja składu portfela inwestycyjnego,
*]kalkulacja zysków i strat,
*]uruchomienie oraz spłata kredytu,
*]przelewy finansowe,
*]zarządzanie wieloma rachunkami.
[/LIST]

Należy zwrócić uwagę, że jest to aplikacja dla klientów Domu Maklerskiego mBanku (były Dom Inwestycyjny BRE), a nie dla klientów mBanku, którzy mają dodatkowo otwarty rachunek maklerski.

Przez ostatnie kilka tygodni testowaliśmy aplikację mDM for iPad. Jej szczegółowa recenzja pojawi się w najbliższych dniach na MyApple.