Do faktu, że czytanie korzystnie wpływa na nasz mózg nie trzeba nikogo przekonywać. Trochę zatem przerażają wyniki jakie w 2012 roku opublikowała Biblioteka Narodowa. Aż 60,8% Polaków nie przeczytało żadnej książki w 2012, a zaledwie 11,1% udało się osiągnąć wynik 7 i więcej w ciągu 365 dni. Na przestrzeni lat sytuacja się pogarsza i chyba nie należy oczekiwać, że rok 2013 był przełomowy w kwestii czytelnictwa.

Internet i brak czytania? Przecież to medium żyje z konsumpcji treści. Zatem czytamy! Pytanie jednak co czytamy i jak przyswajamy treści. Czy przypadkiem w biegu nie "przeskakujemy" nad informacją bez poświęcenia jej odpowiedniej ilość czasu? Książka jest doskonałym hamulcem i skłania do myślenia. Jedynym problemem jest wybranie dobrej lektury..

Dziś chcemy zaprosić Was do zatrzymania się nad książką i dać się wciągnąć w wir najciekawszych treści. Razem z księgarnią Woblink mamy do rozdania 15 kodów na zakup cyfrowych książek. Większość pozycji na Woblinku jest dostępna w wielu formatach. Oznacza to, że kupując jedną książkę otrzymujemy e-booka zapisanego jednocześnie w formatach mobi (Kindle), EPUB (iPad) i PDF do wykorzystania na dowolnym urządzeniu. Sami jesteśmy mocno uzależnieni od ekranu monitora jednak staramy się balansować czas spędzony w sieci z tym co pojawia się na naszych czytnikach e-Booków. Mamy nadzieję, że dzięki tej zabawie będziemy mogli poznać ciekawe książki i jednocześnie poprawić niechlubny wynik z badań Biblioteki Narodowej.

Zadanie konkursowe
Aby wziąć udział w zabawie należy w komentarzu powiedzieć jaką książkę warto przeczytać. Mamy coraz mniej czasu i nikt nie chce go marnować. Dobrze jest zatem wiedzieć co warto umieścić na naszej cyfrowej półce.

Terminy oddawania komentarzy
Zabawa potrwa do 23.01.2014.

Nagrody i losowanie
Nagrodami w konkursie są kody na zakup książki o wartości 25,00 złotych. Spośród osób, które pozostawią swój głos w rozmowie o książkach rozlosujemy 15 osób, które dostaną po jednym kodzie. Losowanie odbędzie się poprzez witrynę www.random.org. Kody prześlemy w Wiadomościach prywatnych na Forum. Będziecie mogli ich użyć na stronie naszego partnera - Woblink.com.

Akcję wspiera Woblink.com. Jedna z najstarszych i najlepiej wyposażonych e-ksiegarń. Jeśli jesteście molami książkowymi polecam zapisać się do newslettera gdzie co tydzień znajdziecie informacje o przecenach książek. Na Woblinku możecie obok samych książek nabyć czytnik e-Booków w bardzo rozsądnych cenach.

Dodam jeszcze od siebie, że w 77 odcinku MacGadki gościliśmy Pana Mateusza Tobiczyka szefa e-Księgarnii Woblink. Opowiadał o tym jak rynek księgarski się zmieniał i przyjmował e-Booki. Warte poznania - klik.


Tydzień promocji z firmą BASEUS

w bieżącym tygoniu cały asortyment firmy BASEUS z dodatkowym 10% rabatem.

Wpisz w koszyku kod: BASEUS10 i kupuj taniej.