China Mobile, największa sieć komórkowa na świecie przygotowuje się do rozpoczęcia sprzedaży najnowszego telefonu firmy Apple. Na ilu klientów liczy?

Mieszkańcom Państwa Środka przyszło długo czekać na najnowsze dziecko firmy z Cupertino - premiera telefonu Apple oznaczonego "5S" miała miejsce w USA kilka miesięcy wczesniej.

Jak donosi "The Wall Street Journal", powołując się na anonimowe źródło, Foxconn zaopatrzył giganta telekomunikacyjnego w 1,4 miliona iPhone'ów 5S, mających trafić do ludzi, którzy zamówili je w przedsprzedaży (dwa tygodnie temu ich liczba wynosiła około 100 tysięcy, o czym pisaliśmy TUTAJ) lub zdecydowali się na zakup po 17 stycznia. Według Sandy Shen, analityk firmy Gartner, klienci nabędą w tym roku 17 milionów tych urządzeń, za pośrednictwem China Mobile - stanowi to 2% jej wszystkich abonentów. Twierdzi ona również, iż miesiącami o największym zainteresowaniu konsumentów mają być styczeń oraz luty, co wskazywać ma na to, że wspomniana wyżej dostawa nie jest ostatnią w najbliższym czasie. Dokładne liczby nie są jednak jeszcze znane.

Umowa, którą Apple zawarło z China Mobile miesiąc temu, przyczyni się do kolejnego wzrostu udziału iOS na rynku urządzeń mobilnych. Obecnie każdego miesiąca w Chinach sprzedawane jest około 2 miliony iPhone'ów.

Źródło: _ AppAdvice, CNet_