Pojawiają się kolejne informacje o większym iPhonie z 5-calowym ekranem, którego premiera miałaby mieć miejsce w maju oraz większym iPadzie z ekranem o przekątnej 12,9 cala, który miałby się pojawić w październiku.

Nowy iPhone miałby się pojawić wcześniej niż dotychczas miało to miejsce bo już maju. Prawdopodobnie zostałby wyposażony w 20 nm procesor produkcji tajwańskiego TSMC z którym to Apple podpisało trzyletni kontrakt oraz ekran o przekątnej 5 cali, czyli takiej w jaki wyposażony jest Samsung Galaxy S4. W listopadzie agencja prasowa Bloomberg informowała o iPhonie 6 z ekranem o przekątnej 4,7' lub 5,5'.

W serwisie DigiTimes możemy również przeczytać o iPadzie Pro, który miałby pojawić się w podobnym czasie jak tegoroczne iPady bo w październiku przyszłego roku. Większy iPad miałby być produktem skierowanym do rynku oświatowego w Stanach Zjednoczonych. Nowy iPad miałby być wyposażony w ekran o przekątnej 12,9 lub 13'3 cala. Gęstość pikseli miałaby być większa niż w iPadzie Air, dorównując standardowi 4K. Niewykluczone, że nowy iPad Pro zastąpiłby MacBooka Air o przekątnej ekranu 11'.

O spekulacjach dotyczących iPhone'a i iPada z większymi ekranami pisaliśmy TUTAJ i TUTAJ

Źródło: _ DigiTimes_
Obrazki: _ Apple Insider, _ MacRumors