Kilka tygodni temu wspominaliśmy o przeprowadzonych przez firmę Agawi testach na czas reakcji ekranów dotykowych montowanych w smartfonach, w których najlepsze okazały się te montowane w iPhone'ach. Teraz na warsztat wzięte zostały tablety.

W testach TouchMarks II na czas reakcji ekranów dotykowych montowanych w tabletach zwyciężył iPad mini. Jego ekran reagował najszybciej na dotyk, uzyskując wynik 75 milisekund. Drugie miejsce zajął iPad czwartej generacji, z wynikiem 81 milisekund, wyprzedzając konkurencyjne urządzenia, m.in. Surface RT (95 milisekund), Kindle Fire (114 milisekund), Nexus 7 (135 milisekund), a także konsolę gier Nvidia Shield, która zajęła trzecie miejsce z wynikiem 92 milisekundy. Co ciekawe, ostatnie miejsce zajął tablet Galaxy Tab 3 8.0 Samsunga. Czas reakcji jego ekranu wynosi 168 milisekund.

Na czas reakcji ekranów w poszczególnych urządzeniach może mieć wpływ ich kalibracja, a także układ graficzny i jego sterowniki. Agawi zwraca uwagę, że przy korzystaniu z prostych aplikacji, jak czytniki czy odtwarzacze filmów, szybkość reakcji ekranu nie ma specjalnego znaczenia. Inaczej jest w przypadku gier i aplikacji muzycznych. Do tego typu zastosowań Agawi poleca iPada.

Źródło: _ Agawi / App Glimpse_