Podczas konferencji prasowej dotyczącej wstrzymania prac amerykańskiej budżetówki oraz wprowadzena w życie nowej ustawy o ochronie zdrowia - tzw. Obamacare, prezydent USA porównał problemy z oficjalnym serwisem ubezpieczeń zdrowotnych - healthcare.gov - do błędów, jakie znalazły się w niedawno wydanym przez Apple systemie iOS 7.

Serwis Healthcare.gov odmówił posłuszeństwa w związku z ogromnym zainteresowaniem obywateli USA. Zdaniem Obamy każdy nowy produkt ma wady, które usuwane są jakiś czas po premierze. Jako przykład podał właśnie iOS 7, w którym wkrótce po wydaniu odkryto kilka poważnych błędów (pozwalających ominąć odblokowanie urządzenia za pomocą kodu i wykonywanie połączeń telefonicznych), a które Apple dość szybko załatało.

"Kilka tygodni temu Apple wydało nowy mobilny system operacyjny i w ciągu kilku dni znalazło w nim błąd, który załatało. Nie przypominam sobie, by ktoś sugerował, aby Apple przestało sprzedawać iPhone'y i iPady lub groził zamknięciem przedsiębiorstwa, gdyby tego nie zrobiło."

Źródło: _ TechCrunch_ za _ Washington Post_