Całkowicie odmieniony interfejs iOS 7 w stosunku do poprzednich wersji systemu mobilnego Apple wywołał liczne kontrowersje. Ma on chyba tylu zwolenników co przeciwników. Wśród tych drugich panują często skrajne opinie. Wraz z pokazaniem pierwszych zrzutów ekranu nowego systemu jeszcze w trakcie prezentacji otwierającej konferencję WWDC 2013 pojawiły się pytania, czy Apple w ten sam sposób planuje odmienić OS X? Na pytanie, jak mógłby wyglądać ten system po równie radykalnych zmianach, stara się odpowiedzieć Edgar Rios, publikując serię grafik według jego własnego konceptu.

W jego wizji OS X został spłaszczony w podobny sposób jak iOS 7. Zyskał też podobne funkcje i cechy nowego mobilnego systemu Apple'a. Mowa tutaj o centrum sterowania czy przezroczystych elementach interfejsu np. w centrum powiadomień.

Nie wszystko da się oczywiście przenieść z iPhone'a czy iPada na Maka. Serwis Cult Of Mac, który opublikował te grafiki, zwraca uwagę na niepotrzebne umieszczenie w centrum sterowania kontrolek natężenia podświetlenia ekranu czy natężenia dźwięku. Do ustawienia jednego i drugiego służą odpowiednie klawisze funkcyjne na klawiaturze komputerów Mac.

Źródło: _ Cult Of Mac_ za _ Behance_