Apple zapowiedziało wczoraj wielką nowość dla iTunes. "Jutro kolejny zwyczajny dzień, którego nigdy nie zapomnisz" - ten krótki komunikat od firmy z Cupertino przyczynił się do sporego szumu medialnego. Według większości plotek Apple miało dzisiaj zaprezentować tzw. „iTunes w chmurze”. Teraz możemy jednak oficjalnie potwierdzić, że plotki te nie okazały się prawdą. Wczorajsze szumne zapowiedzi Apple odnosiły się do wprowadzenia repertuaru zespołu The Beatles do iTunes Music Store.

The Beatles to prawdopodobnie najpopularniejszy zespół muzyczny w historii. Do tej pory jednak niemożliwy był zakup piosenek kapeli z Liverpoolu w internetowym sklepie muzycznym firmy Apple. Dzisiaj ta znacząca luka w zasobach muzycznych iTunes Music Store została wyeliminowana - wszystkie albumy zespołu The Beatles są już dostępne (w cenie 12,99$ - 19,99$). Pojedyncze piosenki oferowane są w cenie 1,29$.

Interesującą propozycją dla fanów jest The Beatles Box Set, w którego skład wchodzą wszystkie 256 piosenek „czwórki z Liverpoolu" oraz materiały dodatkowe, m.in. nagranie wideo z pierwszego koncertu tego zespołu w USA. The Beatles Box Set oferowane jest za 149$.

Więcej informacji na temat debiutu The Beatles w iTunes Music Store na oficjalnej stronie Apple:
http://www.apple.com/the-beatles/

Źródło: Apple