Na tę chwilę wielu czekało od miesięcy. Apple zaprezentowało nową, siódmą już wersję swojego mobilnego systemu operacyjnego, stworzonego pod kierownictwem Jonathana Ive'a. Okazuje się, że potwierdziło się wiele plotek na temat nowego interfejsu w iOS 7. Został on poddany drastycznym zmianom, które nie muszą przypaść do gustu każdemu. Uproszczono zarówno ikony aplikacji, jak i pozbyto się wszelkich gradientów, wypukłości czy imitacji naturalnych materiałów.

Nowy ekran domowy reaguje na ruchy urządzenia. Wraz ze zmianą położenia tło pod ikonami aplikacji będzie się przesuwać tworząc wrażenie, że ikony są w istocie zawieszone na pewnej wysokości nad znajdującym się pod nimi obrazkiem.

Nowy system to przede wszystkim nowe i całkowicie odmienione znane dotąd funkcje tego systemu. Użytkownicy doczekali się wreszcie centrum kontroli, wysuwanego z dolnej krawędzi ekranu i dostępnego z każdego miejsca systemu, włącznie z ekranem blokowania. Pozwala on na szybki dostęp do przełączników aktywujących wiele funkcji systemowych.

Przebudowano systemową funkcję wielozadaniowości, dalej dostępną poprzez podwójne naciśnięcie przycisku Home. Teraz wszystkie aplikacje mogą działać w tle, a sam wygląd managera otwartych programów zmienił się nie do poznania i przypomina obecnie rozwiązania znane z innych systemów, jak WebOS czy BlackBerry 10. iOS 7 wyświetla obecnie nie tylko ikony ale także miniatury otwartych programów.

Zmieniono działanie folderów na ekranie domowym. W iOS 7 ich pojemność nie jest ograniczona do ilości ikon, jakie można wyświetlić na ekranie urządzenia. Zawartość folderu można przesuwać w ten sam sposób jak poszczególne karty z ikonami aplikacji na ekranie domowym.

Wiele z systemowych programów zmieniło się nie do poznania, zyskało też funkcje znane dotąd z aplikacji firm trzecich. Apple nie pierwszy raz sięgnęło po sprawdzone pomysły społeczności deweloperów. Widać to wyraźnie na przykładzie aplikacji Pogoda, która wyświetla w trybie pełnoekranowym animacje przedstawiające aktualne warunki pogodowe w sposób podobnie jak czyniło to od lat Weather HD.

Aplikacja aparatu pozwala teraz na robienie zdjęć kwadratowych oraz upiększanie ich za pomocą filtrów nakładanych bezpośrednio na podgląd z kamery - funkcje bez wątpienia inspirowane Instagramem. Tymi ostatnimi cieszyć się będą jedynie użytkownicy iPhone 5 i jego następcy.

Całkowicie nowy wygląd zyskała galeria zdjęć. Wprowadzono kolekcje zdjęć, uporządkowanych pod względem miejsc, w których zostały zrobione, lat itp. Aplikacja Zdjęcia zyskała także filtry fotograficzne dostępne tutaj także dla użytkowników iPhone'a 4 oraz iPada 3 i nowszych urządzeń.

Przebudowy doczekała się systemowa przeglądarka Safari. Działa teraz w trybie pełnoekranowym, wyposażono ją także w atrakcyjne wizualnie przeglądanie otwartych kart, które przypomina trochę Cover Flow. Podobnie jak w OS X Mavericks Safari wyposażone jest w podgląd linków publikowanych na Twitterze przez osoby obserwowane przez użytkownika.

iOS 7 wyposażony został także w funkcję AirDrop, pozwalającą na dzielenie się ze znajomymi zdjęciami czy innymi plikami. Funkcja ta dostępna będzie jednak tylko dla iPhone'a 5 i nowszego, iPada czwartej generacji, iPada mini oraz iPoda touch piątej generacji.

Nowością są także rozmowy głosowe przez FaceTime. Teraz użytkownicy cieszyć mogą się niemal darmowymi rozmowami wszędzie tam, gdzie mogą połączyć się z internetem.

Przebudowano także interfejs Siri oraz zmieniono głosy w jakich ten asystent komunikuje się z użytkownikiem.

Nowości doczekała się także aplikacja App Store. Pojawiły się kategorie wiekowe oraz kategoria "Popular Near Me" wyświetlająca popularne aplikacje w okolicy użytkownika. Zainstalowane programy będą teraz aktualizować się automatycznie.

iOS wraz ze swoimi aplikacjami i funkcjami ma także integrować się z systemem i deską rozdzielczą w samochodach wielu marek. Wśród nich znalazły się: Honda, Mercedes, Nissan, Ferrari, Chevrolet, Infinity, KIA, Hyundai, Volvo, Acura, Opel i Jaguar.

Zmieniono także wygląd aplikacji Muzyka. Apple wprowadziło zapowiadaną od dawna usługę i aplikację radia internetowego, nazwaną iTunes Radio. Będzie ona dostępna za darmo z emitowanymi reklamami lub w wersji bez reklam dla użytkowników płatnej usługi iTunes Match. Użytkownik będzie mógł tworzyć własne stacje radiowe, będzie miał także możliwość przeskakiwania do przodu, jeśli dany utwór nie przypadnie mu do gustu. Wspomnieć wypada, że iTunes Radio pojawi się także w aplikacji iTunes dla Mac i PC oraz na Apple TV. Jak można było się spodziewać usługa dostępna będzie początkowo tylko na terenie USA.

iOS 7 posiada także nową funkcję bezpieczeństwa pod nazwą Activation Lock. Jeśli iPhone, iPad lub iPod touch z iOS 7 zostanie skradziony, a jego zawartość wyczyszczona z przywróceniem ustawień fabrycznych systemu, nie będzie można go aktywować bez zalogowania się na konto oryginalnego użytkownika.

Więcej o nowym systemie dowiecie się TUTAJ

Źródło: _ Apple_


Tydzień promocji na wszystkie etui i szyby do iPhone

W bieżącym tygodniu wszystki etui oraz szkła do Iphone WATCH z dodatkowym 10% rabatem.

Wpisz w koszyku kod: ip2702 i kupuj taniej.