Niedawno w App Store pojawiła się kolejna polska produkcja. Tym razem jest to remake klasycznego Ponga, jednej z pierwszych gier komputerowych. Jak dobrze wiemy, najprostsze gry oparte na dobrym pomyśle dają najwięcej satysfakcji i potrafią bardzo uzależnić. Jeżeli do tego dołożymy kilka dodatkowych, ale nie zmieniających głównych założeń rozgrywki elementów, efekt może być na prawdę ciekawy.

Gra autorstwa Łukasza Gonerskiego łączy w sobie aspekty rozgrywki znane zarówno z Ponga, jak i z prostych strzelanek, które polegały na locie w jedną stronę i unikaniu przeciwników. Naszym zadaniem jest więc odbijanie kulki, przy jedoczesnym ostrzeliwywaniu przeciwnika. Zniszczenie go jest wyżej punktowane niż gdyby nie udało się mu odebrać piłki. Dla utrudnienia możemy włączyć dodatkową kulę czy też zwiększyć prędkość rozgrywki. Sterowanie może odbywać się za pomocą strzałek wyświetlanych na ekranie oraz akcelerometru (nie działa on jednak choćby poprawnie).

Aplikacja nie oferuje może zbyt ciekawej grafiki i udźwiękowienia, jest to jednak wczesna wersja, która prawdopodobnie już wkrótce doczeka się aktualizacji.

Gra kosztuje 0,99$, możecie pobrać ją tutaj.

**Uwaga! Dzięki uprzejmości twórcy gry, Łukasza Gonerskiego, mamy 5 kodów na pobranie Pong War działających w US App Store. Kody zostaną rozlosowane pomiędzy autorami najciekawszych komentarzy pod tym newsem. Konkurs trwa do 30. kwietnia.

Konkurs zakończony, kody otrzymują:
NoRk
krzysiek33
michal911
niou_ns
mhroku

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, kody zostaną wysłane poprzez PW.**


Dla czytelników MyApple.pl nasz sklep przygotował promocję na wszystkie akcesoria do najnowszych telefonów iPhone. Przy składaniu zamówienia wystarczy wpisać kod: iPhone11 w polu Posiadam kupon rabatowy znajdujący się w koszyku. 

Produkty objęte promocją:

10% kupon ważny jest do 31.10.2019