Znana głównie z plotek przenośna konsola od Sony z funkcjami telefonu już wkrótce może okazać się rzeczywistością. Choć wielu o niej słyszało, nikt jej wcześniej nie widział. Dzięki serwisowi Engadget możemy zobaczyć pierwsze fotografie przedstawiające ten mityczny telefon.

Choć o PlayStation Phone było głośno już nieraz, nikt nie potrafił jednoznacznie określić czy Sony w ogóle ma w planach stworzenie tego telefonu. Swojego czasu miał on być odpowiedzią na "ukonsolowienie" iPhone'a, który za sprawą prężnie działających deweloperów stał się przenośnym urządzeniem do gier, zagrażając tym samym pozycji PSP. Co prawda założenie twórców telefonu Apple było zupełnie inne, niemniej jego faktyczne przeznaczenie leżące głównie w gestii użytkowników z czasem zupełnie się zmieniło.

Sony, aby ratować rynek konsol przenośnych, postanowiło stworzyć telefon, który potencjalnie zagrozi pozycji iPhone'a, a efekty tej pracy możemy oglądać już dziś. Nie mamy jednak stuprocentowej pewności co do autentyczności tego urządzenia, dlatego tę informację należy traktować z przymrużeniem oka. Poza tym, jak dodaje serwis Engadget, jest to zapewne dopiero prototyp.

Telefon ma posiadać procesor 1GHz Qualcomm MSM8655, 512MB pamięci RAM, 1GB pamięci ROM oraz ekran w rozmiarze pomiędzy 3,7 a 4,1 cala.

Czy taki telefon Waszym zdaniem ma szansę w rywalizacji z iPhone?

Źródło: Engadget