Każdy, kto ogląda zagraniczne filmy i chce mieć w nich napisy wie, jak kłopotliwe i czasochłonne bywa konwertowanie ich do wersji obsługiwanej przez iTunes, a tym samym przez wszystkie urządzenia z iOS. Jakiś czas temu pisaliśmy o odtwarzaczu VLC przeznaczonym dla iPada, który obsługuje wiele formatów filmów oraz napisy. Już niedługo w App Store pojawi się wersja dla iPhone'a oraz iPoda touch.

VLC Player umożliwia odtwarzanie wideo bez konieczności uprzedniego konwertowania go i wklejania do niego napisów. Po podłączeniu urządzenia do iTunes trzeba wybrać film, który nas interesuje oraz plik z napisami w formacie txt, który nazywa się identycznie jak wideo, do którego jest przeznaczony. Następnie wystarczy uruchomić VLC na naszym urządzeniu i cieszyć się filmem z napisami. Z pewnością jest to dużo wygodniejsze niż konwertowanie wideo, a sądząc po ilości wątków poruszających ten temat, wiele osób nadal ma problemy z prawidłowym dobraniem parametrów filmu tak, by otrzymać plik, który zostanie odtworzony przez urządzenia przenośne Apple.

Aplikacja będzie darmowa, nie wiadomo jednak, czy pojawi się ona jako osobna pozycja w App Store, czy też autorzy dodadzą obsługę iPhone'a oraz iPoda touch do istniejącej wersji. Nie podano również informacji na temat kompatybilności z iOS 4.2.