Apple Thunderbolt Display zostało wprowadzone do sprzedaży w połowie 2011 roku. Monitor przypominał zawsze równolegle sprzedawane modele iMaca, sytuacja ta zmieniła się wraz z wprowadzeniem pod koniec 2012 roku ostatniej generacji tych komputerów all-in-one. Wiele wskazuje na to, że niedługo zobaczymy nową wersję Thunderbolt Display.

Portal Apple Insider informuje, że zapasy monitorów Thunderbolt Display są już wyprzedane w sklepach Amazon, MacConnection oraz J&R. Pozostali najwięksi resellerzy deklarują dostępność tych urządzeń, jednak braki w zaopatrzeniu u gigantów pokroju Amazon mogą wskazywać na to, że Apple planuje wycofać ze sprzedaży obecny model monitora, a na jego miejsce wprowadzić nową wersję. Możliwe, że otrzyma ona nowy ekran - dotąd matryce stosowane w Thunderbolt Display były identyczne z tymi, jakie trafiały do 27-calowych iMaców.
Ten model komputera jest jednak bez problemu dostępny zarówno w Apple Online Store, jak i u resellerów, w grę nie wchodzą więc problemy z produkcją ekranów. Prawdopodobnie Apple planuje więc nową wersję monitora, wyposażoną w wyświetlacz wykonany w innej technologii, niż dotychczas stosowane ekrany.

Źródło: Apple Insider