Na wczorajszym spotkaniu z udziałowcami Tim Cook potwierdził, że kierowana przez niego firma przygląda się nowym kategoriom produktów, jednak wprowadzenie ewentualnej nowości nie będzie podyktowane tylko i wyłącznie chęcią rywalizacji z innymi firmami.

Zapytany o to, w jaki sposób Apple zamierza walczyć ze stale rosnącą popularnością systemu Android, Cook odpowiedział, że w ich zasięgu jest oczywiście konkurowanie z większością urządzeń oferowanych przez rywali. Ostatecznie jednak konkurowanie z Androidem na każdym możliwym polu nie okazałoby się dobre dla Apple. Cook zwrócił także uwagę na to, że mimo mobilny system operacyjny firmy Google notuje ciągły wzrost, to Apple nadal jest najbardziej zyskowną firmą w branży.

Na pytanie o plany na przyszłość, CEO Apple odpowiedział:

Oczywiście, przyglądamy się nowym kategoriom produktów. Nie rozmawiamy o nich, tylko się nim przyglądamy.
Wspominane przez Cooka kategorie produktów to najprawdopodobniej telewizor i zegarek naręczny. O mitycznym iTV spekuluje się już od dłuższego czasu, podczas gdy zegarek naręczny, ochrzczony przez branżowe media mianem iWatch, jest tematem plotek od kilku tygodni. Na tę chwilę nie ma jednak ani jednego wiarygodnego dowodu potwierdzającego to, że Apple rozpoczęło produkcję któregokolwiek z tych urządzeń.

Źródło: Cult of Mac