Spotify, serwis strumieniujący muzykę, który od niedawna dostępny jest również w Polsce, wkrótce może nieco rozszerzyć swoją aplikację dla urządzeń z iOS. Niewykluczone, że darmowa subskrypcja pojawi się również na iPhone'ach czy iPadach.

Aktualnie, aby skorzystać ze Spotify na iPhonie, czy iPadzie, należy wykupić droższy pakiet premium w serwisie (w Polsce jest to koszt 19,99 PLN/m-c). Bezpłatne odtwarzanie, przerywane reklamami, dostępne jest tylko i wyłącznie na komputerach i laptopach. Wkrótce jednak może się to zmienić. Jak podaje The Verge, trwają rozmowy pomiędzy serwisem a wytwórniami udostępniającymi muzykę, nad wprowadzeniem zmian w umowach licencyjnych. Niewykluczone więc, że w ciągu najbliższych tygodni, wszyscy posiadacze iPhone'ów czy iPadów będą mogli korzystać z serwisu za darmo, choć będzie się to oczywiście wiązało z koniecznością odsłuchiwania reklam.

A czy Wy korzystacie ze Spotify na swoich Makach, iPhone'ach, czy iPadach? Jak oceniacie serwis po kilkunastu dniach od jego polskiej premiery? Zapraszamy do dyskusji.

Źródło: Mac Rumors / The Verge