Jak zrobić obchód po biurze będąc jednocześnie na drugim końcu świata? Jak przejść z pokoju do pokoju, jednocześnie siedząc cały czas przy własnym biurku? Teraz jest to możliwe dzięki produktowi firmy Double Robotics - Double.

Czym jest Double? Jak to określił jeden ze zwiedzających "iPadem na Seagwayu". To faktycznie iPad zamontowany na pionowym wysięgniku. Z drugiej strony tego uchwytu są kółka, które umożliwiają przemieszczanie się całego urządzenia po pomieszczeniu. Double porusza się samo, a dzięki zamontowanemu żyroskopowi nie wywraca się. Całość jest sterowana za pomocą drugiego iPada, który może być… np. po drugiej stronie kuli ziemskiej. Do funkcjonowania wystarczy poprawnie działające połączenie internetowe i to wszystko. Jak powiedział przepytywany przez nas Jay Liew z Double Robotics, jeżeli na danym łączu internetowym działa Ci Skype, to Double też będzie działało.

[video=youtube;vZn_4xvy-6M]http://www.youtube.com/watch?v=vZn\_4xvy-6M[/video]

Przykłady zastosowania:
[LIST]
*]Uczestniczenie w konferencji/spotkaniu. Jest możliwość wówczas samodzielnej zmiany miejsca spotkania, np. "przejścia" do innego pokoju, podjechania do biurka innego pracownika, lub choćby taka drobnostka jak zmiana kąta patrzenia na inną osobę.
*]Lekarz może zrobić wirtualny obchód po szpitalu, porozmawiać z pacjentem. Jeżeli pacjent leży na łóżku i jest w sposób naturalny odrobinę niżej, nic trudnego Double może skrócić uchwyt, na którym trzyma iPada.
*]Możemy w ten sposób porozmawiać z rodziną, doglądać ich, jeżeli się o kogoś martwimy.
[/LIST]
Czy Double jest fajne? Wydaje się, że tak. Co prawda całość kosztuje aż 2000 dolarów (w zamówieniach typu pre-order, później będzie drożej), ale już teraz firma Double sprzedała ponad 950 urządzeń Double.

Link do strony producenta: http://www.doublerobotics.com/

Sponsorem naszego wyjazdu na MacWorld/iWorld 2013 jest Orange

Dodatkowo wspierają nas kupjablko.pl i koszulkowo.com