Palm, po nieudanej premierze smartfonu Pre i znikomym udziale na rynku, powraca do gry. Tym razem już pod szyldem innej firmy - Hewlett-Packard, wprowadza na rynek zupełnie nowy telefon ze zaktualizowanym systemem. Czy ma szanse zagrozić najpotężniejszym firmom w tej gałęzi rynku?

Palm Pre, który pojawił się na rynku w czerwcu ubiegłego roku, mimo wyjątkowo przyjaznego systemu z obsługą znanych użytkownikom Maców gestów, nie przyjął się zbyt dobrze na rynku. Jednym z powodów była jego niewielka dostępność, polskie sieci nadal nie mają go w swojej ofercie. Oprócz Palma Pre, na rynku pojawiły się 2 kolejne telefony z webOS - Palm Pre Plus oraz Pixi Plus, które jednak również nie zdobyły popularności.

Nadszedł jednak czas na wprowadzenie nowego modelu ze zaktualizowanym systemem. Zdaniem HP, obecnego właściciela marki, telefon ma ogromne szanse wzbudzić o wiele większe zainteresowanie niż poprzednicy. Pre 2 dostał nie tylko ciekawszy i mocniejszy hardware, ale również nowy system, dzięki któremu Palm może uszczknąć choć niewielki kawałek rynku. Poniżej kilka zdjęć przedstawiających telefon oraz nową wersję systemu:Premiera Palm Pre 2 zaplanowana jest na najbliższy piątek, 22 października.

Specyfikacja