Ekran iPada oferuje dużo więcej niż ten, który znajduje się w iTelefonie. Niestety, aplikacje przeznaczone tylko na iPhone'a wyglądają kiepsko na tablecie Apple. Z tego powodu powstają wersje HD tych programów. Stało się tak rownież z Cat Run, grą zręcznosciową polskiego Demonual Studio. Jej wersja w wysokiej rozdzielczości trafiła dziś do App Store.

Gra była początkowo wydana na iPhone'a, jej recenzję możecie przeczytać tutaj. Pozwolę sobie opisać jedynie nowości, które znalazły się w wersji HD. Wbrew pozorom, jest ich całkiem sporo. Pierwszą z nich jest zmieniony system osiągnięć. Jest ich mniej, poza tym wszystkie poziomy są od razu dostępne. Na szczęście nadal nie jest tak łatwo zdobyć je wszystkie.

Drugą widoczną zmianą są nowe poziomy. W sumie autorzy przygotowali 6 map, w tym trzy zupełnie nowe. Poziomy z poprzedniej wersji zostały przeprojektowane, przez co różnią się odrobinę, ale nadal bez trudu rozpoznamy choćby Transylwanię.

Ostatnią nowością jest tryb multiplayer. Możemy w nim rywalizować na podzielonym ekranie w maksymalnie dwie osoby. Na razie dostępny jest tylko jedna mapa wspierająca ten tryb. Jeżeli chcemy, możemy ustawić, od którego poziomu trudności mamy rozpocząć grę.

Aplikacja kosztuje 4,99$, możecie pobrać ją tutaj.

Gra będzie wspierała także Game Center, pojawi się ono wraz z momentem wydania iOS 4.2 oficjalnie.

**Uwaga!

Dzięki uprzejmości twórców gry mamy dla Was 3 kody na pobranie Cat Run HD z App Store. Kody otrzymają autorzy najciekawszych komentarzy pod tym newsem. Zwycięzców wybierzemy 22. października.**