Dzisiejszej nocy MyApple przeszło kolejną, znaczącą modernizację. W związku ze stale rosnącą liczbą odwiedzających nas osób postanowiliśmy wprowadzić kilka istotnych zmian  w naszym serwisie.

Najważniejszą nowością jest przeniesienie całego portalu na nowy silnik vBulletin 4. Wprowadza on m.in. takie dodatki jak długo planowane przez nas blogi. Od dnia dzisiejszego każdy z redaktorów będzie mógł prowadzić swój osobisty blog, na którym będą mogły pojawiać się tematy związane nie tylko z tematyką Apple. Oprócz redaktorów, dostęp do autorskiego bloga będą mogli otrzymać zarejestrowani użytkownicy MyApple.pl. Warunkiem prowadzenia bloga jest przedstawienie redakcji pomysłu na jego prowadzenie, ogólnej tematyki i swoich dotychczasowych artykułów.

Szata graficzna portalu pozostała w możliwie dużym stopniu nie zmieniona. Postanowiliśmy jej nie zmieniać, naszym zdaniem doskonale się sprawdza i nawiązuje stylem do produktów Apple. Przeprojektowaniu natomiast uległ cały szkielet głównej strony zawierającej wiadomości. Od tej chwili wszystkie komentarze pojawiające się pod newsem są oddzielone od forum. Strona główna i forum żyją swoim własnym życiem. Na belce nawigacyjnej pojawiły się linki do wspomnianych wcześniej blogów oraz poczty. Dostęp do konta pocztowego w domenie MyApple mają wszyscy użytkownicy należący do grupy Pro.

Dłuższe artykuły i wiadomości będą stronicowane. Dzięki temu nasi czytelnicy nie będą czuć się przytłoczeni ilością publikowanego tekstu. Forum dyskusyjne pozostawiliśmy bez zmian. Jedyną ważną nowością jest boczne menu w którym wyświetlane będą wiadomości ze strony głównej i blogów. Boczne menu na forum można łatwo ukryć klikając w zakładkę.

Na warsztat trafił system wyszukiwania oraz zarządzanie załącznikami. Wyszukiwanie odbywa się teraz efektywniej, możemy dokładniej określić kryteria. Co do załączników: otrzymaliśmy nowy UI zarządzania. Mamy swój prywatny katalog dodanych plików z możliwością przeciągania elementów do publicznego katalogu, w celu udostępnienia ich na forum. Jest też możliwość dodawania wielu załączników jednocześnie.

Mamy nadzieję, że wprowadzone przez nas zmiany spotkają się z Waszym poparciem.