Kilka dni temu światło dzienne ujrzała pierwsza polska aplikacja na iPhone przeznaczona do kontroli budżetu domowego. Mowa o MoneyZoom, programie powiązanym z istniejącym od niedawna serwisem MoneyZoom.pl.

Wyjaśnienie, na czym dokładnie polega idea serwisu MoneyZoom znajdziecie na tym filmie

Aplikacja dostępna jest w dwóch językach, polskim oraz angielskim. Wersja międzynarodowa synchronizuje się z serwisem MoneyZoom.com. Portale stworzone zostały przez firmę DCG - właściciela Money24.pl, internetowej porównywarki finansowej i ubezpieczeniowej. Aplikacja jest więc częścią chmurki finansowej integrującej konto użytkownika z kilkoma rozbudowanymi serwisami online.

Dla wszystkich elementów interfejsu związanych z wydatkami wybrany został kolor pomarańczowy - ułatwia to szybką orientację. Obsługa aplikacji jest bardzo intuicyjna, a dzięki prostemu ułożeniu kategorii wydatki dodawane są już po kilku kliknięciach. Wystarczy parę chwil by w całości zaznajomić się z interfejsem MoneyZoom.

Do wyboru dostępne są dwa główne ekrany. Pierwszy zawiera podgląd graficzny budżetu z animowaną baterią. Widoczne są podstawowe informacje: ile wydaliśmy już w tym miesiącu, ile pieniędzy jeszcze nam pozostało, ile wydajemy dziennie oraz wskaźnik procentowy budżetu. Na tym ekranie można także przeglądać budżet z ostatnich miesięcy oraz dodać bieżące wydatki.

Po wybraniu głównej kategorii graficznej (rozrywka), wybieramy podkategorię (kino) i wpisujemy kwotę. Później możemy od razu zapisać wydatek, albo dodać szerszy opis, rodzaj płatności (np. kartą lub gotówką) oraz miejsce. Jeśli mamy połączenie z Internetem, dane zostaną przez aplikację przesłane w tle do serwisu MoneyZoom.pl (lub MoneyZoom.com).

Drugi ekran to szczegółowa historia oraz zestawienie wydatków. Można dodawać wydatki sprzed jakiegoś czasu, więc nie ma problemu jeśli o czymś zapomnimy. Podstawowy widok to podgląd wydatków dzień po dniu, a zestawienie oferuje widok uszeregowany malejąco według kategorii.

Serwis MoneyZoom.pl rozszerza możliwości samej aplikacji. Po zalogowaniu się online mamy na przykład możliwość edytowania kategorii naszych wydatków. Serwis oferuje również dostęp do zestawienia wydatków, podsumowania budżetu oraz szczegółowych statystyk.

Bardzo ciekawą i zupełnie nową funkcją jest możliwość porównania budżetu z innymi użytkownikami z naszego kraju lub z całego świata - oczywiście pozostajemy w pełni anonimowi. Wystarczy opisać swój profil wybierając kilka tagów i gotowe, można np. sprawdzić jak radzą sobie nasi rówieśnicy na świecie.

Aplikacja dostępna jest w w darmowej wersji Lite oraz kosztującej 1.99 $ (1,59 €) wersji Pro.
** MoneyZoom for iPhone, iPod touch and iPad on the iTunes App Store
MoneyZoom Lite for iPhone, iPod touch and iPad on the iTunes App Store**

KONKURS

Uwaga! Autorzy specjalnie dla czytelników MyApple przygotowali konkurs z nagrodami. Wśród komentujących osób, które pobiorą darmową wersję aplikacji, rozlosowanych zostanie 5 firmowych t-shirtów MoneyZoom damskich lub męskich w rozmiarach M i L oraz 5 pełnych wersji MoneyZoom (z polskiego App Store). Zwycięzców wybierzemy 26 kwietnia.

t-shirt1 t-shirt2 t-shirt3 t-shirt4

Komentarze i dyskusja toczy się tu