Coraz więcej polskich serwisów internetowych tworzy aplikacje przeznaczone specjalnie na urządzenia Apple. Wśród nich znalazła się też popularna Sympatia.pl. Jest to największy w Polsce serwis randkowy, który ma już ponad 3,5 miliona profili. Oferuje nie tylko wstawianie własnych zdjęć i krótkich opisów, ale również kilka funkcji, których zadaniem jest znalezienie osoby najbardziej odpowiadającej naszym gustom. Przeglądarkowa wersja Sympatii jest całkiem przejrzysta i wygodna w obsłudze. Na ile jednak użyteczna jest aplikacja tego portalu? Zapraszam do recenzji.

Po uruchomieniu musimy zacząć od zalogowania się na swoje konto. Jeżeli go nie posiadamy, możemy założyć je z poziomu aplikacji, oczywiście za darmo. Następnie trafiamy na stronę swojego profilu - widoczne są tam informacje, które wprowadzaliśmy przy rejestracji (opis wyglądu, zdjęcie profilowe, galeria, data urodzenia, itp.). W każdej chwili możemy je edytować.

W lewym górnym rogu znalazła się ikonka aparatu - dzięki niej możemy szybko zrobić zdjęcie i ustawić je jako główne. Na ekranie początkowym widoczne są też przyciski „Moje aktywności” oraz „Powód do kontaktu”. Pierwszy z nich służy do przeglądania naszych ostatnich akcji, czyli puszczonych oczek (coś w rodzaju znanego z Facebooka zaczepienia kogoś), wysłanych wiadomości oraz historii odwiedzonych profili. „Powód do kontaktu” informuje nas natomiast o otrzymanych od innych użytkowników wiadomościach, zaczepkach czy odwiedzinach. Pokazani są tam również użytkownicy, którzy tego dnia obchodzą urodziny.

Na dolnym pasku znalazło się pięć przycisków - oprócz opisanego powyżej przycisku „Profil” są tam także „Sympatyczni”, „Poczta”, „Czat” oraz „Szukaj”.

„Sympatyczni” służą do przeglądania profili użytkowników według ich zdjęć głównych. Ciekawą nowością w stosunku do wersji przeglądarkowej portalu jest możliwość losowania kolejnych osób poprzez potrząsanie telefonem. System automatycznie wylosuje wtedy zdjęcia kilku osób, które mogą nas zainteresować. Na ekranie tym możemy również przejrzeć listę użytkownikow dodanych wcześniej do ulubionych oraz sprawdzić tak zwaną "czarną listę" (spis tych, od których nie chcemy otrzymywać wiadomości). Wybranie miniaturki zdjęcia przenosi nas natychmiast do profilu danej osoby. Po wybraniu „Menu” pokazuje się lista czynności, które możemy wykonać. Oprócz wysłania wiadomości i puszczenia oczka dostępne jest dodanie kontaktu do ulubionych lub czarnej listy a także rozpoczęcie czatu.

Kolejną z zakładek jest „Poczta”. Przypomina ona bardzo standardową aplikację "Poczta" w iPhone. Wiadomości zostały podzielone na odebrane i wysłane, podobnie puszczone oczka. Trudno było tutaj wymyślić coś innowacyjnego, wszystko jest przejrzyste i działa szybko i sprawnie. Na każdą wiadomość możemy od razu odpowiedzieć lub przejść bezpośrednio do profilu nadawcy. Na pasku menu aplikacja wyświetla ilość elementów nieprzeczytanych.

„Czat” przenosi nas do konwersacji z innymi użytkownikami. Podobnie jak w wypadku „Poczty”, tak i tu wygląd aplikacji wzorowano na tej, która standardowo znajduje się w telefonie. Podczas czatu możemy w każdej chwili przenieść się do profilu osoby, z którą rozmawiamy. Jest także możliwość ze skorzystania z gotowych szablonów wiadomości.

Ostatnią z zakładek jest "Wyszukiwanie". Jako kryterium odnajdowania wyników możemy przyjąć wiek, płeć oraz miejsce zamieszkania danej osoby, a także uwzględnić zdjęcie i czas ostatniej dostępności online. Wybranie zaawansowanego wyszukiwania pozwala na dokładniejsze sprecyzowanie naszych wymagań. Jeżeli znudzi nam się mozolne wypełnianie kolejnych pól, możemy w każdej chwili potrząsnąć telefonem, by zostać przeniesionym do losowo wybranego profilu.

Sympatia.pl jest z pewnością jedną z bardziej dopracowanych pozycji tego typu. To pierwsza polska aplikacja randkowa dostępna w App Storze. Muszę przyznać, że obsługa serwisu nie przysporzyła żadnych problemów, a sama funkcjonalność względem pełnej, przeglądarkowej wersji została zachowana. Już teraz twórcy zapowiadają, że będą systematycznie rozbudowywać aplikację, w kolejnej aktualizacji ma zostać dodana funkcja geolokalizacji - Sympatia.pl automatycznie wskaże osoby znajdujące się w pobliżu. Co prawda niektóre opcje, jak na przykład czat, dostępne są dopiero po opłaceniu członkostwa w klubie Sympatii, ale nawet bez niego aplikacja ta może świetnie wywiązywać się ze swojej funkcji.

Aplikacja Sympatia.pl jest darmowa, możecie pobrać ją tutaj:
Sympatia.pl w App Store

Konkurs "Sympatia.pl - bądź najszybszy i wygraj iPhone 4!"

W związku z ukazaniem się aplikacji Sympatia.pl w App Store, twórcy postanowili ufundować dla czytelników MyApple bardzo wartościową nagrodę - nowego iPhone'a 4 16 GB . By wygrać wystarczy wykazać się szybkością przy wysyłaniu poprawnych odpowiedzi na trzy pytania:
1) pierwsze ukaże się w piątek, 15 października, między godz. 20 a 21
2) drugie ukaże się w niedzielę, 17 października, między godz. 17 a 18
3) trzecie ukaże się w środę, 20 października, między godz. 20 a 21
Wszystkie pytania będą wyświetlone przez 15 minut w tym miejscu: Pytania do konkursu Sympatia.pl

Po przeczytaniu pytania jak najszybciej wyślijcie wiadomość PM tutaj, w tytule wpiszcie " Konkurs Sympatia.pl " oraz numer pytania, natomiast w treści prawidłową odpowiedź. Jury będzie brało pod uwagę kolejność przysłanych wiadomości - osoba, która łącznie będzie najszybsza w wysyłaniu poprawnych odpowiedzi wygrywa.

Będziecie się więc musieli wykazać zarówno cierpliwością w oczekiwaniu na pytania, jak i szybkością w natychmiastowym udzieleniu odpowiedzi. Z pewnością może przydać się Wam zainstalowana aplikacja Sympatia.pl.

Pełen regulamin konkursu znajdziecie tutaj: Regulamin konkursu "Sympatia.pl - bądź najszybszy i wygraj iPhone 4!"