Noel Fielding to brytyjski komik znany m.in. z występów w grupie The Mighty Boosh i prowadzenia programu „The Great British Bake Off". W marcu bieżącego roku w katalogu Apple TV+ zadebiutował nowy serial z jego udziałem, zatytułowany „Wymyślne przypadki Dicka Turpina". Apple ogłosiło teraz, że doczeka się on kolejnego sezonu.

„Wymyślne przypadki Dicka Turpina" to serial komediowy opowiadający o przygodach słynnego osiemnastowiecznego bandyty Dicka Turpina, przedstawiający jego historię z przymrużeniem oka. Noel Fielding nie tylko wciela się w rolę tytułową, ale był też jednym z producentów i scenarzystów. Oprócz niego w serialu występują też m.in. Hugh Bonneville (m.in. „Downton Abbey" i „Notting Hill"), Ellie White (m.in. „Wonka" i „The Windsors") i Marc Wootton (m.in. „La La Land" i „Podróże w czasie: najczęściej zadawane pytania").

Apple nie ujawniło jak na razie zbyt wielu informacji na temat drugiego sezonu. Zapowiedziano jedynie, że w nowych odcinkach gościnnie pojawi się wielu znanych brytyjskich aktorów komediowych. Wygląda też na to, że Ben Palmer (m.in. „The Inbetweeners" i „Breeders"), który reżyserował pierwszy sezon wspólnie z George'em Kane'em, tym razem zajmie się reżyserią w pojedynkę.

Przewidywana data premiery nowych odcinków nie została jeszcze ujawniona. Pierwszy sezon jest już dostępny do obejrzenia w całości w Apple TV+.

Źródło: Apple