W lipcu ubiegłego roku Apple ogłosiło rozpoczęcie prac nad nowym francuskim serialem powstającym na potrzeby Apple TV+, zatytułowanym „Dom mody". Teraz zapowiedziano, iż jego premiera odbędzie się we wrześniu.

„Dom mody" będzie dramatem opowiadającym o kulisach funkcjonowania współczesnego francuskiego domu mody. Bohaterami serialu będą członkowie rodziny kierującej od pokoleń znaną marką odzieżową, którzy w wyniku obyczajowego skandalu wywołanego przez głównego projektanta będą musieli zmierzyć się z wizerunkowym kryzysem i odbudować pozycję firmy. W główne role wcielą się m.in. Lambert Wilson, Amira Casar i Carole Bouquet. Showrunnerami serialu są José Caltagirone i Valentine Milville (duet odpowiedzialny wcześniej m.in. za seriale „Spikerka" i „Crime Time") zaś reżyserią zajęli się Fabrice Gobert (m.in „Powracający" i „Mitomanka") i Daniel Grou (m.in. „Lupin" i „10½").

Pierwszy sezon serialu „Dom mody" będzie składał się z dziesięciu godzinnych odcinków. Pierwsze dwa z nich zadebiutują w Apple TV+ 20 września, zaś kolejne będą dodawane do katalogu usługi co tydzień w piątek.

Źródło: Apple