Gameloft to francuskie studio znane m.in. za sprawą gier z serii Asphalt i Dungeon Hunter, które swego czasu cieszyły się ogromną popularnością wśród użytkowników urządzeń z systemem iOS. Od jakiegoś czasu współpracuje ono z wytwórnią Disney, tworząc gry na podstawie jej filmów i seriali. Jednym z ich najnowszych projektów tego typu jest Disney Speedstorm, dostępny obecnie na konsolach i PC. Teraz ogłoszono, iż już niedługo trafi on również na iOS.

Disney Speedstorm to zręcznościowa wyścigówka typu kart racing wyraźnie inspirowana serią Mario Kart. Gracze wcielają się w niej w postacie znane z filmów wytwórni Disney i Pixar, takie jak Donald, Goofy, Elsa, Alladyn, Mulan czy Herkules, ścigające się między sobą za pomocą futurystycznych pojazdów. Rozgrywka toczy się na trasach inspirowanych filmami, a w trakcie wyścigu gracze mogą wykorzystywać różnego rodzaju power-upy i umiejętności specjalne. Wraz z postępami w grze możemy też stopniowo ulepszać posiadane przez nas postacie, poprawiając ich statystyki i umiejętności, oraz odblokowywać nowych bohaterów.

Premierę Disney Speedstorm w wersji na iOS zapowiedziano na 11 lipca. Podobnie jak w przypadku edycji z konsol i komputerów będzie to gra typu freemium, dostępna do pobrania za darmo, lecz oferująca opcjonalne mikropłatności.