Już w przyszłym tygodniu w Apple TV+ odbędzie się premiera serialu „Uznany za niewinnego", bazującego na powieści o tym samym tytule autorstwa Scotta Turowa. Apple opublikowało nowe nagranie promujące tę produkcję.

Serial „Uznany za niewinnego" podobnie jak książkowy pierwowzór będzie thrillerem prawniczym opowiadającym o odnoszącym sukcesy prokuratorze, który zostaje oskarżony o morderstwo koleżanki z pracy, z którą miał romans. Autorem scenariusza jest David E. Kelley (m.in. „Wielkie kłamstewka", „Boston Public" i „Ally McBeal") a producentem wykonawczym J.J. Abrams (m.in. „Lost", „Star Trek" i „Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy"). W główną rolę wcieli się zaś Jake Gyllenhaal, znany m.in. z filmów „Donnie Darko" i „Labirynt". W nowym nagraniu promocyjnym przygotowanym przez Apple on i inni aktorzy występujący w serialu „Uznany za niewinnego" opowiadają o jego fabule, postaciach i motywach przewodnich.

„Uznany za niewinnego" będzie składać się z ośmiu odcinków. Pierwsze dwa z nich zadebiutują w Apple TV+ 12 czerwca, zaś kolejne będą dodawane do katalogu usługi co tydzień w środę.