Na przestrzeni lat firma SEGA opublikowała w App Store wiele mniej lub bardziej udanych gier z serii Sonic. Niedawno zapowiedziano kolejną taką produkcję - Sonic Rumble.

Sonic Rumble będzie sieciową zręcznościówką typu battle royale wyraźnie czerpiącą inspirację z bardzo popularnej swego czasu gry Fall Guys. W rozgrywce będzie mogło brać udział do 32 graczy jednocześnie, wcielających się w postacie znane z serii Sonic rywalizujące ze sobą w wyścigach po torach przeszkód oraz różnego rodzaju zręcznościowych mini-grach. W trakcie zabawy gracze będą mogli odblokowywać różnego rodzaju kosmetyczne dodatki, służące do personalizacji wyglądu ich postaci. Sonic Rumble będzie pierwszą produkcją stworzoną wspólnie przez firmę SEGA i należące do niej od niedawna studio Rovio, znane za sprawą serii Angry Birds.

Globalna premiera Sonic Rumble w wersji dla iOS ma odbyć się dopiero zimą. Użytkownicy ze Stanów Zjednoczonych jeszcze w tym miesiącu będą mogli jednak wziąć udział w zamkniętych testach wersji beta.