W minioną środę w katalogu Apple TV+ zadebiutował serial „Mroczna materia", bazujący na powieści Blake'a Croucha. Apple opublikowało nowe nagranie promujące tę produkcję.

„Mroczna materia" to serial science-fiction opowiadający o wykładowcy akademickim, który pewnej nocy wracając do domu zostaje napadnięty i ogłuszony. Po odzyskaniu przytomności odkrywa, że znalazł się w zupełnie innej rzeczywistości, w której wiedzie inne życie, ma inną rodzinę a jego kariera zawodowa potoczyła się zupełnie inaczej. Główną rolę gra Joel Edgerton, znany m.in. z filmów „Dar", „Wielki Gatsby" i „Wymazać siebie". Showrunnerem serialu jest autor książkowego pierwowzoru. W projekt zaangażowany był też Matt Tolmach, producent znany m.in. za sprawą filmów „Venom", „Niesamowity Spider-Man" i „Spider-Man: Homecoming". W nowym nagraniu promocyjnym udostępnionym przez Apple Edgerton, Crouch, Tolmach i inne osoby zaangażowane w powstanie serialu opowiadają o jego fabule, bohaterach i motywach przewodnich.

Apple udostępniło jak dotąd tylko pierwsze dwa odcinki serialu „Mroczna materia". Kolejne będą dodawane do katalogu Apple TV+ co tydzień w środę.