Michelle MacLaren to kanadyjska reżyserka i producentka telewizyjna, znana m.in. z pracy przy takich serialach jak „Breaking Bad", „The Walking Dead" i „Gra o tron". Od jakiegoś czasu współpracuje ona z Apple, zajmując się produkcją treści na potrzeby Apple TV+. Do tej pory pracowała ona m.in. przy serialach „The Morning Show" i „Lśniące dziewczyny", zaś dziś odbyła się premiera jej kolejnego projektu, zatytułowanego „Nowa konstelacja".

Nowa konstelacja" miesza ze sobą elementy thrillera psychologicznego i serialu science-fiction. Główną bohaterką jest Jo - astronautka, która wraca na Ziemię po tragicznym wypadku w przestrzeni kosmicznej. Szybko odkrywa jednak, że w otaczającej ją rzeczywistości zaszły dziwne, niewytłumaczalne zmiany. Próbując rozwikłać tę zagadkę trafia na trop spisku związanego z jej życiem i misją, w której brała udział. W główną rolę wciela się Noomi Rapace (m.in. „Millennium: Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet" i „Prometeusz"). W serialu wystąpił też Jonathan Banks (m.in. „Breaking Bad", „Mudbound" i „Zadzwoń do Saula"). Michelle MacLaren jest jedną z producentek i wyreżyserowała pierwsze dwa odcinki. Reżyserią pozostałych zajęli się zaś Oliver Hirschbiegel (m.in. „Eksperyment" i „Upadek) i Joseph Cedar (m.in. „Przypis" i „Nasi chłopcy"). Autorem scenariusza jest Peter Harness (m.in. „Wojna światów", „Doktor Who" i „Wallander").

Pierwszy sezon serialu „Nowa konstelacja" ma składać się z ośmiu odcinków, jednak Apple udostępniło dziś tylko pierwsze trzy z nich. Kolejne będą dodawane do katalogu Apple TV+ co tydzień w środę.